Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Kurs złocenia na mixtion (Kölner Instacol System)

14 maja 2024 | 17:00 - 20:00

Zapraszamy na kurs złocenia na mixtion (Kölner Instacol System)

Termin: 14, 21 i 29 maja w godz. 17.00-20.00 (lub dłużej, do wakacji, jeśli będzie taka potrzeba) – ilość miejsc ograniczona do 8 osób.

Koszt:  300 zł. W cenie są krzyżyk lub deska, potrzebne płyny i szlagmetal. Istnieje możliwość dokupienia złota transferowego w cenie 10 zł/listek (powinno wystarczyć 5).

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest nie tylko dla początkujących ikonopisarzy, ale także artystów malarzy, rzeźbiarzy, osób wytwarzających przedmioty ceramiczne etc. z uwagi na fakt, iż metoda na mixtion pozwala na aplikację metali na różnych powierzchniach.

Czego się nauczysz?

Ideą tego krótkiego warsztatu jest wstęp do pisania ikon. Na tym kursie omówimy jak przygotowuje się deskę pod ikonę. Następnie zaprojektujesz wzór zdobiący krzyż (20 x 15 cm), wyryjesz go w kredowej powierzchni deski a następnie nałożysz kilka warstw szelaku oraz kleju. Następnie nałożysz aktywator i metal. Nauczysz się posługiwać puncami i stworzysz dodatkowe zdobienia. Na koniec zalakierujesz swoją pracę. Kurs pozwoli Ci poznać najprostszy sposób złocenia, który z pewnością przyda się przy wykonywaniu aureoli przed kursem pisania Twojej nowej ikony. Może być także wstępem do wspaniałej przygody zdobienia obrazów, rzeźb, ceramiki  i innych przedmiotów.

Gdzie odbywają się zajęcia?

Zajęcia odbywają się w domu parafialnym za kościołem Św. Anny w Grodzisku Mazowieckim (Plac Króla Zygmunta Starego 2A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki). Wejście po schodkach jak do kancelarii i sala na prawo.

Prowadzący: Sebastian Szczepański

Zapisy: https://gsap.org.pl/pracownia-ikonograficzna/

 

Jednocześnie zachęcamy do wysłuchania wywiadu z Sebastianem Szczepańskim na temat Grodziskich Plenerów Malarskich:
https://gsap.org.pl/2024/04/30/wywiad-w-radio-bogoria-o-grodziskich-plenerach-malarskich-2024/

Szczegóły

Date:
14 maja 2024
Czas:
17:00 - 20:00
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl