Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 6 – 13 lat do udziału w letnich warsztatach w Willi Niespodzianka. Zapisy DROGĄ MAILOWĄ na adres a.jozefowicz@centrumkultury.eu. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.
Na stronie FB/Willaniespodzianka znajdą Państwo post z kompletem dokumentów, z którymi należy się zapoznać, aby zapisać dziecko na zajęcia.

Willa Niespodzianka

Zabytkowa willa Niespodzianka nazywana jest zasłużenie architektoniczną perełką Grodziska Maz. Zaprojektowana przez Józefa Moszyńskiego, ukończona w 1903 roku była niespodzianką dla matki i siostry architekta, który w swoim projekcie – zrealizowanym przez najlepszych specjalistów, jakich znała ówczesna branża budowlana – udanie połączył cechy willi włoskiej i gotyckiego zamku z wieżą, dopełnione delikatnym secesyjnym detalem.

Niewątpliwie w tym czasie był to najpiękniejszy i najwygodniejszy dom w całym mieście – cieszącym się wówczas sławą popularnego podwarszawskiego uzdrowiska. Odrestaurowana willa wpisująca się w grodziski szlak dawnej architektury letniskowej nie tylko cieszy oko, pozostając jednym z najbardziej efektownych zabytków miasta, ale także służy mieszkańcom, wykorzystywana jako sala ślubów oraz Centrum Edukacji Plastycznej – filia Ośrodka Kultury Gminy Grodzisk Maz.