Musical

Zajęcia w ANIMATO Szkole Musicalowej to propozycja dla tych, którzy kochają aktorstwo, taniec, śpiew i chcą odkrywać tajniki teatru muzycznego.

Do szkoły uczęszczają dzieci i młodzież w wieku 6 -16 lat, w podziale na grupy wiekowe, z uwzględnieniem stopnia zaawansowania. Zajęcia aktorskie, wokalne i taneczne prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów: aktorów musicalowych, wokalistów i tancerzy. Efekty wspólnych działań prezentowane są podczas zimowych i letnich cyklicznych koncertów oraz na nagrywanych teledyskach.

Program zajęć w ANIMATO Szkole Musicalowej: 
• Zajęcia aktorskie: podczas zajęć dowiesz się jak pracować nad ekspresją ciała, gestem, mimiką, dykcją. Przed Tobą elementarne zadania aktorskie, improwizacja do muzyki, twórcze działania sceniczne, interpretacja tekstu śpiewanego i mówionego, budowanie pozytywnych relacji w zespole.
• Zajęcia wokalne: panowanie nad głosem, emisja głosu, poznawanie różnych technik śpiewania, praca nad wybranymi piosenkami – to główne założenia tej części warsztatów. Podczas zajęć dowiesz się także jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia oddechowe i dykcyjne.
• Taniec i ruch sceniczny: teatr muzyczny nie może się obejść bez tancerzy i bez aktorów z prawdziwym wyczuciem rytmu. Zintegrowane zajęcia obejmują reguły poruszania się na scenie, świadomość ciała i gestów, analizę rytmu scenicznego. Podczas zajęć poznasz różne warianty rozgrzewek, kroki taneczne, figury oraz układy choreograficzne prezentowane podczas koncertów.

Terminy:

Minimusical dzieci 6-8 lat – poniedziałki godz. 17:00-18:30

Grupy dzieci i młodzież 9-16 lat: S1 (8-10) S 2 (11-13), S 3 (14-16) – soboty, godz. 9:30-12:30

Próby, warsztaty, konsultacje – poniedziałki 18:30-20:00 i piątki 19:45-21:15

Zapraszamy do wspólnej przygody z musicalem również podczas letnich i zimowych warsztatów wyjazdowych. Informacje o szkole znajdziesz na: www.musicalanimato.pl

Siedziba ANIMATO Szkoły Musicalowej mieści się w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim, przy ul. Spółdzielczej 9.

Honorujemy kartę dużej rodziny (dotyczy zajęć stacjonarnych)

Informacje i zapisy: 503 736 199, musicalanimato@gmail.com

Facebook: ANIMATO – Szkoła Musicalowa