Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

ZAZULA – Koncertowa Mediateka

19 grudnia 2021 | 16:00 - 17:30

Zapraszamy na ludowy i świąteczny koncert zespołu vocalnego ZAZULA, zespól ten występował na Grodziskich Wiankach i zachwycił publiczność.

19 grudnia o g. 16.00 w Mediatece wystąpią przede wszystkich z repertuarem świątecznym.

ZAZULA to młody polsko-ukraińskim zespół, specjalizujący się w śpiewie białym. W swojej twórczości sięga do korzeni muzyki ludowej krajów słowiańskich, w szczególności czerpiąc ze wspólnoty polskiego i ukraińskiego dziedzictwa kulturowego. Muzyka jest ich pasją. Jak mówią: pragniemy zachęcić Was do wzięcia udziału w przygodzie, jaką jest odkrywanie wielowiekowej spuścizny słowiańskich artystów ludowych. To także osobisty hołd i praca na rzecz pamięci o pieśniach naszych przodków. Cenimy autentyzm wykonawczy, zgodny z duchem epoki. Jednocześnie pragniemy, by tworzona przez nas muzyka stała się unikatowym połączeniem historii z teraźniejszością. Dlatego szukając właściwego wyrazu dla śpiewu ludowego, czerpiemy ze sztuki współczesnej i współpracujemy z artystami muzyki rozrywkowej.

W skład zespołu wchodzą: Anna Zagórska, Aleksandra Myczkowska, Anna Kushnir, Magdalena Krakowiak, Karolina Włodarczyk oraz Anna Łukawska. http://www.zazulavocalgroup.pl/

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Mediatece na godzinę przed koncertem, jedna osoba po okazaniu Grodziskiej Karty Mieszkańca może odebrać maksymalnie dwie wejściówki, miejsca są nienumerowane.

MEDIATEKA, GRODZISK MAZOWIECKI, UL. 3 MAJA 57

 

Szczegóły

Date:
19 grudnia 2021
Czas:
16:00 - 17:30
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl