Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Wieczór jazzowy

13 marca 2024 | 19:00 - 20:00

Zapraszamy w środę 13 marca o godz.19.00 do Mediateki na Wieczór Jazzowy

Wystąpi dla Państwa kwartet w składzie: Michał Salamon, Michał Zaborski, Igor Zakus, Tomasz Mądzielewski

Kwartet wykonuje autorskie kompozycje członków zespołów, jest to głównie muzyka jazzowa i improwizowana. Zespół nie tylko prezentuje doskonałą technikę wykonawczą, ale również dzieli się emocjonalnym bogactwem oraz zabiera w przestrzenny klimat od gór przez Podkarpacie prosto na Ukrainę.To wyjątkowa, muzyczna podróż, gdzie jazz staje się językiem porozumienia, przekraczając granice kulturowe.

 

MICHAŁ SALAMON – pianista, kompozytor, aranżer, wydawca i producent muzyczny. Współzałożyciel zespołów Quindependence oraz Fours Collective, Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Wielokrotnie występował na
scenach muzycznych Polski i Europy, współpracował z wieloma artystami świata muzyki rozrywkowej, m.in.: Kayah, Małgorzata Ostrowska, Natalia Kukulska, Ania Karwan, Marysia Sadowska, Mateusz Ziółko. Michał Salamon jest laureatem licznych wyróżnień i nagród, m.in.:
2014 – Fours Collective – Jazzowy Debiut Fonograficzny – I miejsce
2015 – Quindependence – Jazz Juniors – II miejsce
2016 – Quindependence – Jazzowy Debiut Fonograficzny – I miejsce
W sierpniu 2020 roku nagrał i wyprodukował płytę „Michał Salamon – Lion’s Gate”, o której Leszek Możdżer powiedział: „Bardzo przestrzenna i piękna płyta, zręcznie skonstruowana i pełna dobrych pomysłów. Szczerze mówiąc nawet trochę zazdroszczę Salamonowi, bo sam bym chciał taką nagrać”. W plebiscycie Jazz 2020 Magazynu JazzPRESS w kategorii Polska Jazzowa Płyta Roku album Michała zajął IV miejsce.

MICHAŁ ZABORSKI – altowiolista, kompozytor, współzałożyciel Atom String Quartet, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Działalność w różnych obszarach, zarówno muzyki klasycznej jak i szeroko rozumianej muzyki improwizowanej, pozwala mu na kreowanie swojego indywidualnego stylu, dzięki czemu muzyk wymyka się jednoznacznym klasyfikacjom. Laureat 2-giej nagrody na Międzynarodowym Konkursie Altówkowym w Bled (Słowenia). Jako członek zespołu Atom String Quartet zdobył Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej oraz czterokrotnie sięgnął po nagrodę Fryderyk. W 2019 roku, nakładem słowackiej wytwórni Hevhetia, ukazał się debiutancki, autorski album Michała Zaborskiego – „Feeling Earth”. Płyta zebrała wśród krytyków pozytywne recenzje i przynosi rzadkie zestawienie instrumentu jakim jest altówka z tradycyjną sekcją jazzową. To pierwsze tego typu połączenie w polskiej muzyce jazzowej. Album otrzymał nominację do nagrody „Fryderyk”, w kategorii „Fonograficzny Jazzowy Debiut Roku”.

IGOR ZAKUS – artysta, którego muzyka zawiera dużo wrażliwości, jest delikatna i duchowa. Jego głównym zainteresowaniem i radością w muzyce zawsze jest melodia, która opowiada historię: dźwięki instrumentów elektrycznych i akustycznych, układające się w ciekawy rytm, to język, którym opowiada o swojej pasji, mówi o swoich uczuciach i doświadczeniach. Ponieważ Zakus jest beznadziejnym optymistą, jego muzyka zawsze jest pełna słońca, a nawet najbardziej gorzka historia jest opowiadana z ciepłym uśmiechem.

TOMASZ MĄDZIELEWSKI – perkusista i producent muzyczny. Poza czynnym koncentrowaniem, znany jest z działalności artystycznej w warszawskich klubach, gdzie tworzy, organizuje i prowadzi wydarzenia muzyczne. Jest współorganizatorem i dyrektorem artystycznym festiwalu Mrowna Jazz Festiwal w Grodzisku Mazowieckim. Od 2020 roku prowadzi studio nagrań, którego jest założycielem (Łukowa Studio). Współpracował z takimi z wieloma artystami m.in: Nick Sinckler, Mrozu, Sound’n’Grace, Kasia Moś, Ania Szarmach, Anna Serafińska, Anna Karwan, Grażyna Łobaszewska, Monika Borzym, Georgina Tarasiuk, Leszek Możdżer, Wojtek Pilichowski.

BILETY W CENIE 30 ZŁ DO NABYCIA W KASIE KINA CENTRUM KULTURY https://gok.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/id/564441/ref/b24_gok/lang

ORAZ NA STRONIE WWW.CENTRUMKULTURY.EU

MIEJSCA SĄ NIENUMEROWANE

Szczegóły

Date:
13 marca 2024
Czas:
19:00 - 20:00
Wydarzenie kategoria:
strona www:
https://www.centrumkultury.eu/mediateka/wydarzenie/wieczor-jazzowy/

Organizator

Mediateka
support: estinet.pl