Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

“Muzyka Wiednia, Paryża, Budapesztu XIX wieku”

24 marca 2024 | 16:00 - 17:00

24 marca o g.16.00 w ramach Koncertowej Mediateki zaprosimy Państwa do salonów Wiednia, Paryża, Budapesztu XIX wieku – koncert znanych i popularnych utworów na fortepian solo oraz na flet z fortepianem w duecie autorstwa największych kompozytorów Wiednia, Paryża, Madrytu, Budapesztu, Londynu … Warszawy.

Wystąpią:

Teresa Kaban – fortepian

Henryk Błażej – flet

W programie znajdą się popularne i lubiane utwory m.in. :

L.V. Beethoven – słynna Sonata „Księżycowa” op. 27 nr 2, Liszt – Rapsodia węgierska nr 6 – wirtuozowska rapsodia wielkiego romantyka pochodzącego z Węgier, J. Rutter – Suita antyczna ( Preludium – Aria – Ostinato) – 11’, „Suita tańców bułgarskich” A. Karastojanova oparta na charakterystycznych melodiach i skomplikowanych rytmach Bułgarii, „ Cantabile i Presto” G. Enescu – barwny i wirtuozowski utwór rumuńskiego kompozytora, tworzącego w Paryżu, Chaminade ( kobieta) – wirtuozowskie Concertino op. 117

Teresa Kaban– w klasie fortepianu Prof. Ludwika Stefańskiego. Grę doskonaliła u Ryszarda Baksta, F.Raucha, T. Nikołajewej i W. Mierżanowa.

Henryk Błażej– w klasie fletu Prof. W.Chudziaka. Grę doskonalił pod kierunkiem J.P.Rampala i J.Galway’a.

Solistyczną działalność koncertową rozpoczęli jeszcze na studiach. Od tego czasu koncertują na wielu estradach Polski, a także w 40 krajach Europy, Ameryki (Północnej i Południowej) oraz na Bliskim i Dalekim Wschodzie.

Jako soliści występowali z orkiestrami symfonicznymi w Polsce a także min. w Czechach, Chorwacji, Niemczech, Słowacji, Hiszpanii, Francji, Włoszech, na Ukrainie. Brali udział w licznych krajowych i międzynarodowych Festiwalach Muzycznych – od Los Angeles, Miami poprzez Londyn, Warszawę, Łańcut, Kecskemet, Lwów …aż po Bagdad, Koreę, Japonię …, uzyskując wysokie oceny recenzentów i muzyków.
Jako soliści i kameraliści nagrali kilkadziesiąt godzin muzyki dla Polskiego Radia w Warszawie, a także dla radia włoskiego, niemieckiego, angielskiego, amerykańskiego, koreańskiego, chorwackiego, słowackiego, austriackiego, czeskiego, BBC w Londynie i innych. Ich recitale wielokrotnie transmitowane były „na żywo” przez Polskie radio i Telewizję. Nagrali także wiele programów muzycznych dla Telewizji Polskiej.
Oboje prowadzą też mistrzowskie kursy interpretacji muzycznej m.in.: w Miami i Los Angeles (USA) a także w Conservatory of Music w Londynie, w Reykiaviku, w Catanii (Sycylia), w Osnabrucku i innych.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Mediatece na pół godziny przed koncertem, jedna osoba po okazaniu Grodziskiej Karty Mieszkańca może odebrać maksymalnie dwie wejściówki, miejsca są nienumerowane.
MEDIATEKA, GRODZISK MAZOWIECKI, UL. 3 MAJA 57

Szczegóły

Date:
24 marca 2024
Czas:
16:00 - 17:00
Wydarzenie kategoria:
strona www:
https://www.centrumkultury.eu/mediateka/wydarzenie/muzyka-wiednia-paryza-budapesztu-xix-wieku/

Organizator

Mediateka
support: estinet.pl