Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Koncert ” Krzysztof Ścierański QUARTET”

17 kwietnia 2024 | 19:00 - 20:00

Zapraszamy 17 kwietnia o godz.19.00 do Mediateki na koncert Krzysztof Ścierański QUARTET

Zespół nagrał w 2022 roku nowy materiał muzyczny, który został wydany na płycie pt. ” Jazz, Rock i Święty Spokój “.

W 2023 roku została również wydana bardzo ciekawa książka autorstwa Renaty Bednarz pt.”Krzysztof Ścierański z basem przez życie” ukazująca postać tego artysty i muzyka.

Zespół wystąpi w składzie:

Krzysztof Ścierański – git. basowe, gitary

Grzegorz Górkiewicz – instr. klawiszowe

Waldemar Gołębski – EWI

Marcin Ścierański – perkusja

Krzysztof Ścierański to nie tylko wybitny basista i kompozytor, ale także – co nieraz nam zaprezentował – świetny gitarzysta. W środowiskach artystycznych nie trzeba go przedstawiać, wystarczy wymienić jego imię, nazwisko i wszyscy doskonale wiedzą, o kogo chodzi.

Na przestrzeni minionych 50 lat twórczej i nie tylko jazz-rockowej działalności, dał się poznać jako członek słynnych zespołów: Anawa, Laboratorium, Air Condition, String Connection, a potem lider zakładanych od lat 80. super grup: Ścierański Surzyn Trio, Ścierański Trio, Music Painters, The

Colors, New Quartet, Ścierański Quartet. Nie sposób wymienić wszystkich składów i wykonawców, z którymi współpracował, nagrywał płyty, tworzył ścieżki dźwiękowe do filmów, spektakli i innych projektów. O szerokim spektrum jego aktywności świadczy 150 płyt, które ma w swojej dyskografii.

Zaistniał na arenie międzynarodowej w 27 krajach Europy, grając na festiwalach jazzowych. Uznanie zyskał także w dalekich Indiach, Indonezji, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Marek Grechuta, Zbigniew Namysłowski, Wojciech Karolak, Krzesimir Dębski, Jarek Śmietana, Tomasz Stańko, Janusz Muniak – byli dla niego najlepszą uczelnią muzycznego kształcenia i doskonalenia. Ze światowej czołówki docenili jego udział we wspólnych koncertach takie tuzy jak: Pat Metheny, Paul Wertico, Carlos Johnson, Bill Bruford, Will Calhoun, Carl Palmer, Buddy Miles, Esperanza Spalding, Boby McFerrin i inni.

To również twórca sonorystycznych brzmień oraz technik, prekursor unikalnych recitali solowych na gitarę basową i wirtuoz muzyki improwizowanej.

Nade wszystko jednak ten gitarowy wojownik daje nam odczuć, że ładne melodie to lek na dzisiejsze dziwne eksperymenty i przy okazji przypomnienie, że forma, rytm i harmonia są najważniejszymi elementami muzyki.

BILETY W CENIE 60 ZŁ DO NABYCIA W KASIE KINA CENTRUM KULTURY https://gok.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/id/564441/ref/b24_gok/lang

ORAZ NA STRONIE WWW.CENTRUMKULTURY.EU

MIEJSCA SĄ NIENUMEROWANE

Szczegóły

Date:
17 kwietnia 2024
Czas:
19:00 - 20:00
Wydarzenie kategoria:
strona www:
https://www.centrumkultury.eu/mediateka/wydarzenie/koncert-krzysztof-scieranski-quartet/

Organizator

Mediateka
support: estinet.pl