Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Zamknięty świat – spektakl

23 lutego 2012 | 01:00 - 24 lutego 2012 | 00:59

Zapraszamy 23.02.2012 o godz.19.00 na spektakl “Zamknięty świat” czyli kombinacje na temat miłości, przyjaźni i zwariowanych relacji rodzinnych.Na scenie zobaczymy: Krystynę Sienkiewicz, Zofię Czerwińską, Edytę Olszówkę, Rafała Cieszyńskiego i  Dariusza Taraszkiewicza.

Wymyślne intrygi i nierozsądne kłamstewka. Recepta na nudę i wydłużające się dni singielki, której „data ważności” minęła już wielki temu. Pytania na tematy życiowe, te stawiane na początku i na końcu, a odpowiedź jedna – kłamać, ściemniać, intrygować. W ten sposób grają, a raczej igrają ze sobą i swoim życiem dwie ekscentryczne starsze panie: Lucyna (Krystyna Sienkiewicz) i Ernestyna (Zofia Czerwińska). Udaję, że nic nie wiem – to zdanie idealnie pasujące do tego pojedynku aktorskiego dwóch gigantek polskiej sceny komediowej. Lucyna, nieco stuknięta wiekowa emerytka, zręcznie manipuluje nielubianą, ale jednak jedyną towarzyszką mało rozsądnych gier i zabaw. Ernestyna, niestrudzenie godzi się na to zaba wne „darcie kotów” (a raczej kota w tym przypadku), byleby tylko uciec od mało interesującej samotności. I jeszcze tych dwoje młodych: znerwicowana córka Antonina i Filip – syn lekkoduch, maczający swoje nieskażone pracą rączki w brudnych interesach. Oboje sprytnie przywiązani przez Lucynę i zręcznie manipulowani. Wplątani w tę grę, sami wikłają siebie i na pozór nierozgarniętą matkę w niecodzienną przygodę. A jedynym triumfatorem w tej ostatniej rozgrywce okazuje się rzeczywistość. Rzeczywistość, która w finale zmusza Lucynę do … odpalenia wraz z mężem nieboszczykiem fajerwerków Palermo na kilkanaście godzin przed nocą sylwestrową.
Nie jest mi trudno dać się okłamać.
Trudno mi jednak ukryć, że o tym wiem.

/motto sztuki/

W Polsce znane są dwie sztuki tej współczesnej niemieckojęzycznej autorki: „Meksyk” oraz właśnie „Zamknięty świat”. Pierwszą ze sztuk warszawskiej publiczności przybliżył w 2008 r. teatr TR Warszawa w ramach cyklu Nowa Dramaturgia, a drugi w 2009 r., także w formie próby czytanej, Teatr Wytwórnia.

Produkcja Teatru Finestra to pierwsza w Polsce sceniczna adaptacja „Zamkniętego świata”, co czyni ten spektakl jeszc ze bardziej atrakcyjnym. Po natłoku brytyjskich komedyjek, w których głównym tematem są damsko-męskie relacje erotyczne, z przyjemnością można obejrzeć współczesną komedię, która nie tylko bawi, ale też posiada drugie, jakże głębokie dno. Zabawnie, ironiczne, z przy mrużeniem oka, dla tych, którzy w teatrze szukają teatru, a nie tylko serialowej rozrywki na żywo.

PREMIERA 27.11.2011 r.

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2012/Styczen/zs.jpg

 

CENA BILETÓW

90 zł – rzędy do X

80 zł – rzędy od XI

Kino Centrum Kultury
ul. Spółdzielcza 9

22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

ZOBACZ JAK BYŁO

Szczegóły

Początek
23 lutego 2012 | 01:00
Koniec:
24 lutego 2012 | 00:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl