Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Najpiękniejsze czardasze, walce i tanga – koncert

20 lipca 2015 | 21:00

Zapraszamy 20 lipca 2015 o godz. 19.00 do sali widowiskowej na koncert “Najpiękniejsze czardasze, walce i tanga”.

Justyna Reczeniedi – sopran /solistka Warszawskiej Opery Kameralnej https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2015/lipiec/koncert 20 lipca.jpg
Andrzej Płonczyński – fortepian /legenda polskiego akompaniamentu

W programie – klasyka i rozrywka, przeboje takie jak: tango „Jalousie”, walc „Francois”, czardasz z „Księżniczki czardasza”, walc „Wiedeń – miasto moich moich marzeń” oraz najsłynniejsze tango świata „Besame mucho”…

Dla pierwszych 50 osób, które zakupią więcej niż dwa bilety – w prezencie płyta „ANNA. Pamięci Anny German” z autografem (do odbioru w kasie kina)

 

 

***

Justyna Reczeniedi (sopran) – jest solistką Warszawskiej Opery Kameralnej, doktorem wokalistyki. Telewizyjna publiczność może znać tą śpiewaczkę i skrzypaczkę z programu „Jak oni śpiewają” (2009). Jest ostatnią uczennicą Bogny Sokorskiej „Słowika Warszawy”. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie (śpiew solowy) i Uniwersytetu Warszawskiego (filologia polska), laureatka wielu nagród na konkursach wokalnych (Austria, Polska, Włochy). W dorobku ma dziewięć płyt solowych i jest autorką trzech książek (w tym biografii Bogny Sokorskiej i Stanisława Gruszczyńskiego). Występowała w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, Tokio Opera City i Orchard Hall w Japonii, Narodowej Operze w Rydze oraz w Kanadzie, Hiszpanii, Libanie, Austrii, Niemczech i na Węgrzech. Spiritus movens „projektów „Co-opera” i „ANNA. Pamięci Anny German”.

Andrzej Płonczyński – pianista i kompozytor, legenda polskiej pianistyki i akompaniamentu. Towarzyszył niemal wszystkim gwiazdom polskiej estrady. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie w klasie fortepianu prof. Pawła Lewieckiego. Występował z gwiazdami takimi jak: Bernard Ładysz, Anna German, Bogna Sokorska, Irena Santor, Jerzy Połomski, Halina Kunicka, Mieczysław Fogg i in. Towarzyszył Annie German podczas jej tournée po Związku Radzieckim i w czasie koncertów w paryskiej Olimpii. Był akompaniatorem w historycznym Podwieczorku przy mikrofonie, współpracował z Filharmonią Narodową i Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego. Z Bernardem Ładyszem nagrał płytę A to Polska właśnie (poczwórna platyna).


Bilety w cenie: 40 złhttps://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2015/lipiec/koncert 20 lipca 2.jpg

rezerwacja jest ważna przez 48 godz.w wypadku braku wpłaty
i po upływie tego czasu jest anulowana

Kino Centrum Kultury
ul. Spółdzielcza 9
22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

 


Szczegóły

Date:
20 lipca 2015
Czas:
21:00
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl