Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Koncertowa Mediateka – Piotr Zubek

1 marca 2020 | 01:00 - 2 marca 2020 | 00:59

W marcu po raz kolejny gościć bedziemy Piotra Zubka, po entuzjastycznie przyjętym zeszłorocznym koncercie na Państwa prośbę wystąpi ten młody artysta. 01.03.2020r o g. 16.00 promować będzie swoją płytę “Moja wycinanka”.
https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2019/Grudzien/piotr.jpg
Projekt muzyczny „Moja wycinanka. Wasowski z innej strony” to propozycja dla miłośników talentu Jerzego Wasowskiego  oraz dla wszystkich ceniących piękno polskiej piosenki. Składa się z czternastu zapomnianych lub mało znanych kompozycji Mistrza i jednego utworu, którego autorem słów był Jerzy Wasowski. Całość aranżacji jest utrzymana w stylistyce i harmonii jazzowej, czyli zgodna z pierwotnym zamysłem kompozytorskim. Co ciekawe, znaczna część tekstów piosenek nie jest autorstwa Jeremiego Przybory, z którym Jerzy Wasowski jest automatycznie kojarzony.

Wartością projektu samą w sobie jest popularyzacja najwyższej klasy muzyki rozrywkowej. Panuje słuszna opinia, że gdyby Wasowski urodził się w Stanach Zjednoczonych, byłby na świecie rozpoznawalny na równi z Gershwinem. Poszukiwanie i prezentacja wciąż nie do końca poznanej i niezwykle zróżnicowanej twórczości Mistrza jest obowiązkiem kolejnych muzycznych pokoleń Polaków, w tym tych najmłodszych.

Pomysłodawcą i „twarzą” projektu jest Piotr Zubek, który dobrał utwory przy nieocenionym wsparciu merytorycznym Moniki i Grzegorza Wasowskich. Za wszystkie aranżacje odpowiada „Robert de Niro polskiego jazzu” – Bogdan Hołownia. Wszystkie utwory zostały zarejestrowane w Studio S4/6 Polskiego Radia im. Jerzego Wasowskiego przy finansowym współudziale Konstantego Przybory i ukazała się na rynku płytowym w sierpniu 2019 roku.

Piotr Zubek
Absolwent Wokalistyki Estradowej i adept Wokalistyki Jazzowej w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie. Laureat licznych konkursów wokalnych, m. in. Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej w Koszalinie, Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Wokalistyki Estradowej we Wrocławiu, I miejsca na Festiwalu piosenki Literackiej im. Łucji Prus w Białymstoku; zwycięzca 46. Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Laureat nagrody ZASP za najlepszą interpretację utworów Jeremiego Przybory. Uczestnik muzycznych programów telewizyjnych, m. in. finalista 11. edycji „Must be the music – tylko muzyka” w 2016 r. Młody wokalista w szeroko pojętej stylistyce jazzowej, od piosenki literackiej po swing. W swoich występach łączy inteligentną polską piosenkę ze standardami muzyki światowej. Wyróżnia go niespotykany feeling, barwa głosu, interpretacja i swoboda sceniczna.

Piotr Zubek – wokal

Bogdan Hołownia – fortepian

Wiesław Wysocki – saksofon, klarnet, flet

Michał Jaros – kontrabas

Paweł Twardoch – perkusja


Mediateka, Grodzisk Mazowiecki ul. 3 Maja 57

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Mediatece na godzinę przed koncertem, jedna osoba po okazaniu Grodziskiej Karty Mieszkańca może odebrać maksymalnie dwie wejściówki, miejsca są nienumerowane.

Szczegóły

Początek
1 marca 2020 | 01:00
Koniec:
2 marca 2020 | 00:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl