Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Koncert charytatywny

7 czerwca 2012 | 19:00

Chrześcijańska Służba Charytatywna oraz Centrum Kultury zapraszają w czwartek 07.06.2012 o godz. 17.00 do sali widowiskowej na koncert charytatywny – wstęp wolny !!!

W koncercie weźmie uhttps://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2012/Maj/sklad.jpgdział Zespół Fileo – jest to grupa przyjaciół, którzy swymi talentami muzycznymi postanowili wielbić Boga, mówią o sobie, że ” to nasze pierwsze i jedyne zadanie, toteż chętnie udzielamy się podczas koncertów charytatywnych czy ewangelizacyjnych”.

Tworzymy muzykę z pogranicza gospel oraz tradycyjnych chrześcijańskich pieśni. Chcemy opowiadać o Stwórcy, o tym co dla nas zrobił i zbliżać przez to słuchaczy do Niego… Zapraszamy więc do współpracy wszystkich, którzy ufają, iż właśnie poprzez tą muzykę możemy chwalić Boga oraz uprzyjemniać ludziom życie.”

Podczas koncertu będzie prowadzona zbiórka pieniędzy do puszek na leczenie chorego Patryka, który choruję na https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2012/Maj/patryk.jpgmukowiscydozę – bardzo ciężką nieuleczalną chorobę genetyczną, która systematycznie wyniszcza cały organizm.  Chorzy na tą chorobę są skazani na przedwczesną śmierć i każdy z nich żyje ze świadomością nieuleczalności. Zadaniem lekarzy, fizjoterapeutów i rodziców jest spowalnianie jej postępu, co jest równoznaczne z przedłużaniem życia osób dotkniętych tą chorobą. Do pewnego czasu rodziny mogą samodzielnie sprostać kosztom leczenia ich najbliższych ale następuje taki moment, że nie mają na to żadnych szans. Nie mogą zgromadzić odpowiednich środków by zakupić sprzęt i prowadzić właściwą rehabilitację. Trudno jest stosować się do wszystkich zaleceń lekarskich i wykupić leki na które nie ma zniżki.

Mimo choroby Patryk jest pogodny i mówi o sobie “Od urodzenia choruję na mukowiscydozę, ale to nie znaczy, że nie jestem taki jak inni w moim wieku. Oczywiście, nie jestem tak sprawny fizycznie jak zdrowi ludzie, jednak staram się zastępować to czego nie mogę tym co jestem w stanie zrobić i tym co lubię. Na przykład grę w piłkę zastępuję projektowaniem urządzeń takich jak przykładowo automatyczny zamek do drzwi ;-). Technika jest moją pasją, uwielbiam wszystko co jest w jakikolwiek sposób z nią związane, według mnie motoryzacja jest jej najciekawszą odsłoną. Grzebanie przy samochodach potrafi sprawić, że nie jestem w stanie myśleć o niczym więcej. Niestety moja choroba nie pozwoli mi rozwijać się w tym kierunku. Jednak w związku z tym, że ze względu na zabiegi, większość czasu muszę spędzać w domu, mam wiele innych zainteresowań między innymi naprawiam urządzenia elektryczne, uczę się informatyki, gram na gitarze, zbieram monety lub tresuję mojego pieska :-).”

Szczegóły

Date:
7 czerwca 2012
Czas:
19:00
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl