Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

“Klimakterium… i już”

26 marca 2012 | 02:00 - 27 marca 2012 | 01:59

“Klimakterium… i już”
czwartek, 23 lutego 2012 15:32

Agencja Artystyczna Diabeł zaprasza Państwa na fenomenalny spektakl Elżbiety Jodłowskiej “Klimakterium… i już” w https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2012/Marzec/plakat klimakterium warstwy - Kopia1.jpgdniu 26 marca 2012 roku o godzinie 17.00 i 20.30.

 Bohaterkami musicalu są cztery kobiety w wieku “menopauzalnym”. Wszystkie mają problemy, z którymi muszą się uporać. Pragniemy pokazać, że klimakterium jest wpisane w życie kobiety – mają je bohaterki występujące na scenie, ale także kobiety siedzące na widowni – miały, mają albo będą je miały. Jest to czas dla kobiety trudny, co wcale nie znaczy, ze beznadziejny. Ważna jest świadomość wspólnoty pewnych doświadczeń – kobiety siedzące na widowni dowiadują się, że ich dolegliwości nie są czymś wyjątkowym. Mimo iż menopauza dotyczy wszystkich kobiet, jest to temat wstydliwy, a co za tym idzie – starannie pomijany.

Poprzez spektakl pragniemy zilustrować, w sposób zrozumiały, przystępny i humorystyczny, jak rożnymi sposobami można sobie z tym radzić. Jedne bohaterki chcą się poddać zastępczej terapii hormonalnej , inne boją się jej i wybierają ziołolecznictwo, jeszcze inne idą w kierunku jogi lub ćwiczeń gimnastycznych.

Sztuka ma pokazywać owe różne zachowania, zawsze jednak w sposób humorystyczny – tym bardziej, że sam humor jest doskonałym lekarstwem (bez skutków ubocznych). Śmiejąc się łatwiej znosimy przeciwności losu.

Aktorki nie boją się śmieszności, nie wstydzą się grać postaci w wieku średnim i starszym. To znane postacie medialne, potrafiące rozbawić i wzruszyć publiczność. Pokazują, że można być czynną i twórczą kobietą, bawić się i tańczyć do późnego wieku. Nikt, tak jak druga kobieta nie zrozumie cierpień, których doświadcza się w tym czasie. Stąd popularne “babskie” spotkania na których można porozmawiać na “wstydliwe” tematy, o których trudno rozmawiać z mężem czy dziećmi. Myślę, że problemy czasu klimakterium najlepiej charakteryzuje początkowy tekst, który kobiety “rapują” na początku przedstawienia.

Spektakl ma za zadanie pokazać że każda kobieta ma na to wszystko swój dobry sposób. Najważniejsze by ten temat przestał być tematem tabu, by móc o tym rozmawiać. Ważne tematy nie muszą być przedstawione poważnie, dlatego tak ważny jest w spektaklu humor.

CENA BILETÓW – 80 zł

Kino Centrum Kultury
ul. Spółdzielcza 9

22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

Bilety dostępne w kasie kina Centrum Kultury w godz. 12.00-20.30 Rezerwacja: tel. 22/734-79-44

Rezerwacje zbiorowe i indywidualne 24h/d codziennie tel. 604-286-072

Mecenas Kultury:

Szczegóły

Początek
26 marca 2012 | 02:00
Koniec:
27 marca 2012 | 01:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl