Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Klasyka w Parku

14 lipca 2013 | 18:00

Zapraszamy w niedzielę 14.07.2013  o godz.16.00 do Parku Skarbków na koncert p.t. „Muzyka Latynoamerykańska” w wykonaniu   DUO  Kopietz [&] Szemraj  w składzie:   Piotr Kopietz – bandoneon, akordina,  Mateusz Szemraj – gitara

      Duet Piotr Kopietz i Mateusz Szemraj to dwóch wyjątkowych artystów, którzy z niepowtarzalnym w Polsce składem instrumentalnym prezentują własny, estetyczny styl muzyczny. Specyfika instrumentów, na których koncertują oraz chęć pokazania muzyki w jak najbardziej kontrastowych barwach sprawiają, iż szczególnie bliska jest im kultura latynoamerykańska z całą swą żywiołowością i spontanicznością, a jednocześnie z przejmującym smutkiem i melancholią. Brzmienie rzadko spotykanego, argentyńskiego bandoneonu oraz jedynej w Polsce francuskiej akordiny w połączeniu z dźwiękami gitary, w pełni oddają niezwykle barwny i zmysłowy obraz muzyki Ameryki Południowej. W repertuarze tego oryginalnego duetu znajdują się utwory z kręgu muzyki argentyńskiej i brazylijskiej, w tym zarówno uznanych klasyków tego gatunku, jak również młodych twórców łączących w swoich kompozycjach tradycję z nowoczesnym językiem muzycznym.
Dodatkowego kolorytu brzmieniowego wykonywanym utworom, nadają elektroniczne efekty dźwiękowe na żywo z udziałem instrumentów na których muzycy koncertują.

W programie koncertu znajdują się m.in.: utwory Tango Nuevo – A. Piazzolli, Tango Jazz – T.Gubitscha i  C.Nelegattiego oraz muzyka brazylijska – C.Machado i L.Bonfa.
             Piotr Kopietz – muzyk, aranżer i kompozytor. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych i kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury RP. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim – bandoneonie oraz jedynym na francuskiej akordinie. Współtworzy wiele zespołów i projektów muzycznych oraz współpracuje z Teatrem  im. J. Słowackiego w Krakowie. Jako muzyk sesyjny nagrywa muzykę klasyczną i rozrywkową dla radia, telewizji, teatru i filmu.

          Mateusz Szemraj – muzyk – gitarzysta, lutnista. Gra na różnego rodzaju instrumentach strunowych, głównie szarpanych – są to gitary; klasyczna, akustyczna, elektryczna, bezprogowa oraz instrumenty etniczne, oud, rubab, sarod, cymbały, ngoni. Współtworzy kilka grup i projektów muzycznych; Mosaic (z którym koncertował m.in. na festiwalach Ethno Port, Skrzyżowanie Kultur), Hanimal (koncerty m.in. na Męskim Graniu, Off Festival, festiwalu Włóczykij), Nisza, Naneli Lale, Nylon Trio, Sentido del Tango, Maayan, Wielbłądy. Wykonuje muzykę filmową i teatralną. Studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych oraz dwukrotnym stypendystą  Ministra Kultury i Sztuki.

Szczegóły

Date:
14 lipca 2013
Czas:
18:00
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl