Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Grodziski Klub Filmowy „Chłopiec i czapla”

25 stycznia 2024 | 20:30 - 21:30

25 stycznia 2024 o g.20.30 w Grodziskim Klubie Filmowym –  arcydzieło – „Chłopiec i czapla”

Hayao Miyazaki zdobywca Oscara®, jeden z najważniejszych twórców anime w historii kinematograf, współzałożyciel słynnego japońskiego Studia Ghibli – Hayao Miyazaki, po 10 latach wraca z nową produkcją „Chłopiec i czapla”.

Film ten zaraz po premierze został okrzyknięty arcydziełem, jest to przejmująca i ponadczasowa opowieść o dorastaniu, stracie i miłości. to wizjonerska animacja opowiadająca o osobliwych losach nastolatka, który, za sprawą czapli, zaczyna odkrywać enigmatyczny świat, gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością.

Podczas II wojny światowej i bombardowania Tokio jedenastoletni Mahito Maki traci matkę. Ojciec chłopca żeni się niebawem z Natsuko, młodszą siostrą swojej zmarłej żony i przenosi się z rodziną do domu na wsi. Przygnębiony Mahito, pełen niepokoju w związku z nową sytuacją, niechętnie zaczyna odkrywać okolicę. Tak poznaje tajemniczą, mówiącą ludzkim głosem czaplę siwą i trafia na opuszczoną wieżę w pobliskim lesie, do której wejście rozpoczyna ciąg zaskakujących i cudownych wydarzeń.

REPERTUAR

KUP BILET

 

 

Szczegóły

Date:
25 stycznia 2024
Czas:
20:30 - 21:30
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl