Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Aktywni Tak Jak Ty – integracyjny piknik sportowy

12 maja 2024 | 13:00 - 17:00

Takiego wydarzenia podczas Festiwalu integracyjnego Tak Jak Ty jeszcze nie było!!!

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do udziału w integracyjnym pikniku sportowym “Aktywni Tak Jak Ty”, który odbędzie się w niedzielę 12.05.2024 na boisku przy Hali Sportowej przy ul. Westfala 3A w Grodzisku Mazowieckim.

Start godz. 13.00, a później moc sportowych atrakcji, rywalizacji i animacji. Będzie aktywnie i integracyjnie.

Godz. 13.30 – Quiz o Robercie Lewandowskim.
Prowadzi go Dariusz Tuzimek, dziennikarz sportowy, zdobywca „Piłkarskiego Oscara” dla najlepszego dziennikarza prasowego w roku 2006, autor książki o Robercie Lewandowskim „Lewandowski. Jak wygrać marzenia”, opowie nam o fenomenie Roberta Lewandowskiego i jego drodze do sukcesów. Będziecie mogli pytać o wszystko, co dotyczy naszego najlepszego piłkarza. Na koniec odbędzie się krótki quiz piłkarski, w którym nagrodami będą książki „Lewandowski. Jak wygrać marzenia”.

Godz. 14.00 Zostań muszkieterem- szermierka na wózkach.
Szermierka na wózku, czyli niezwykle elegancka, a zarazem jedna z najbardziej widowiskowych dyscyplin dla każdego. Pojedynki elektryzują wszystkich lubiących dynamiczną rywalizację w tym sporcie walki. Zmagania we florecie, szpadzie i szabli są doskonałą formą integracji, gdyż każdy może zmierzyć się z każdym w formule na siedząco. Spotkanie pozwoli poznać tajniki tego sportu, a także da możliwość skrzyżowania kling z utalentowanymi reprezentantami Polski w szermierce na wózkach. Pokazy i animacje poprowadzą członkowie Fundacji Akademia Integracji oraz szermierze z Grodziski ego Klubu Szermierczego.

Godz. 15.00 Strzel gola Gaborowi.
Znany z programu TurboKozak bramkarz Grzegorz „Gabor” Jędrzejewski wystąpi u nas ze swoim „Gabor show”. Chcecie sami sprawdzić czy łatwo jest strzelić mu gola z rzutu karnego? Zapraszamy do wspólnej sportowej zabawy. Przewidujemy konkurs rzutów karnych, strzałów w poprzeczkę i żonglerki. Będzie też czas dla łowców autografów i tych którzy chcą mieć z „Gaborem” selfie.

Godz. 16.00 Mecz GKS Pogoń Grodzisk Mazowiecki kontra KP Legia Warszawa.
Mecz, a za razem “rewanż” za ostatni mecz ligowy walki o awans do II ligi.

Jakby tego było mało czirliderki/cheerleaderka ze Studia Tańca MW Grodzisk Maz. w przerwach zaprezentują krótkie, dynamiczne układy taneczne zagrzewające wszystkich do aktywności, będzie można sprawdzić się w biegu na krótkim dystansie, rozegrać mecz tenisa stołowego.

Będą z nami również trenerzy i wolontariusze ze Stowarzyszenia “Dogs for Life” z psami asystującymi.

Piknik, jak wszystkie pozostałe wydarzenia w ramach Festiwalu Tak Jak Ty, ma na celu integrację mieszkańców z osobami o specjalnych potrzebach. Festiwal przełamuje bariery: osoby sprawne pokonują lęk i niepewność, uczą się być z osobami z niepełnosprawnością, a te z kolei mogą poczuć się pełnosprawnymi mieszkańcami miasta i nabierają odwagi do samodzielnego korzystania z jego zasobów.

Wszelkie dodatkowe informacje pod numerem telefonu 538 814 993.

Organizatorami Festiwalu integracyjnego Tak jak Ty jest gmina Grodzisk Mazowiecki, Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki oraz Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych Malwa Plus.
Oficjalnym partnerem Festiwalu jest Warszawska Kolej Dojazdowa WKD.
Współorganizatorami Festiwalu są: Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Grodzisk Mazowiecki, Fundacja Akademia Integracji, Grodziski Klub Szermierczy, GKS Pogoń Grodzisk Mazowiecki, KP Legia Warszawa. Studia Tańca MW Grodzisk Maz., Stowarzyszenie Dogs for life, Strefa Aktywnego Seniora, Stowarzyszenie 04-O.

Szczegóły

Date:
12 maja 2024
Czas:
13:00 - 17:00
Wydarzenie kategoria:
strona www:
https://www.centrumkultury.eu/mediateka/wydarzenie/aktywni-tak-jak-ty-integracyjny-piknik-sportowy/

Organizator

Mediateka
support: estinet.pl