Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

35 lecie zespołu “ROCK UNION”

2 marca 2015 | 01:00 - 3 marca 2015 | 00:59

Bardowie Zachodniego Mazowsza zapraszają na koncert z okazji  35 lecia zespołu “ROCK UNION” organizowany w dniu 2 marca 2015 r. o godz.19.30  w  Centrum Kultury w Grodzisku Mazowiecki ul. Spółdzielcza 9. W koncercie oprócz jubilatów wystąpią:  zespół “PROMIL BLUESA” oraz Koledzy i Przyjaciele.

ROCK UNION to zespół rockowy, który zawiązał się w Grodzisku Maz. w kwietniu 1979 roku  po III Grodziskim Sejmiku Muzycznym, na którym wystąpił jeszcze pod starą nazwą FAMED. Zespół powstał z inicjatywy Zdzisława Szczoty Grzesiewicza – lidera zespołu i menadżera grupy Lechosława Kwiatkowskiego, w oparciu o muzyków, grających wcześniej w zespole Famed, czyli Zdzisława Grzesiewicza, Bogdana Wiśniewskiego, Mirosława Wardzińskiego i klawiszowca Jacka Banasiaka oraz basistę Romana Kęszyckiego, którego wkrótce zastąpił Andrzej Jaryczewski. Występ na III GSM skutkował zaproszeniem zespołu przez Jacka Sylwina  na 2 edycję Muzyki Młodej Generacji na Pop Session 1979 w Sopocie. Na Pop Session wystąpił w składzie: Zdzisław Szczota Grzesiewicz, Bogdan Wiśniewski, Jacek Banasiak Andrzej Jaryczewski i Tadeusz Bembnowski.

Działając pod auspicjami RCSE w Ursusie,

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2015/luty/rock union.jpg

koncertował wspólnie z topowymi zespołami tego okresu takimi jak Tender, Mech, Exodus i Krzak. Po Pop Session 1979 rozwiazał umowę z zespołem menadżer grupy Lechosław Kwiatkowski, aby po osiemnastu latach realizować z Przyjaciółmi:  Jankiem Gomboszem, Markiem Cabanowskim, Kubą Jasińskim, Andrzejem Okurowskim, Darkiem Stępniewskim i  Małgorzatą Zarębską, imprezy na których mógł występować ROCK UNION m.inn. koncerty pt. “Czy ten raj ma być dla mnie ?”, “Union Rock Piknik czyli Benefis Mirka Wardzińskiego”, “ROCKmeni XX wieku – Bardowie Zachodniego Mazowsza”, “U KUBY” Jasińskiego, “XX lat mineło”, czy też ostatni “Bardowie Zachodniego Mazowsza zapraszają na 35 lecie ROCK UNION”. Wkrótce też z zespołu odszedł współzałożyciel grupy Zdzisław Grzesiewicz, który wyjechał do Francji. Zespół występował z przerwami do roku 2004, w którym to zawiesił swoją działalność po zagraniu  koncertu na stadionie GKS Pogon w Grodzisku Maz.,  jako support zespołu De Mono. Reaktywacja zespołu nastąpiła w styczniu br. z incjatywy Bogdana Wiśniewskiego, w oparciu o trzech muzyków z podstawowego składu: Bogdana Wiśniewskiego, Jacka Banasiaka i wokalisty i lidera zespołu Mirosława Wardzińskiego oraz muzyków z zaprzyjaźnionego i ciągle aktywnego teamu PGR, z których tylko perkusista nie uczestniczył dotychczas w projekcie pod szyldem ROCK UNION. W repertuarze zespołu znajdują się utwory skomponowane w początkowym okresie istnienia zespołu przez członków grupy: Zdzisława Grzesiewicza, Mirosława Wardzińskiego i Bogdana Wiśniewskiego oraz standardy rockowe. Utwory własne z lat 70 zostały przez muzyków przearanżowane i brzmią nowocześniej, o czym można będzie się przekonać na koncercie. Przygotowywane są również nowe kompozycje zespołu. Co by nie pisać nadal jest to solidnie zagrany rock w szeroko rozumianym pojęciu tego gatunku. W ostatnim składzie FAMEDU oraz  dotychczas w ROCK UNION grali nastepujący muzycy: Zdzisław „Szczota” Grzesiewicz, Jacek Banasiak, Bogdan Wiśniewski, Roman Kęszycki, Mirosław Wardziński, Andrzej Jaryczewski, Jan Gombosz, Bogdan Olczak, Maurycy Moes, Jacek Oleksak, Wojciech Oleksak, Bartłomiej Witczak, Paweł Wardziński, Waldemar Szoff, Wojciech Wiśniowski, Lechosław Kwiatkowski, Tadeusz Bembnowski, Michał Wardziński i Jarosław Lachowicz.  Obecny skład zespołu: Bogdan Wiśniewski – gitara (Famed, Old Faces, Modest [&] Maniacy, kontrakty zagraniczne i krajowe) Jacek Banasiak – klawisze (Elf, Pięciokąt) Mirosław Wardziński – wokal (Famed, Granfalon, Hard Track, Siwe Wory, Old Faces, PGR) Paweł Wardziński – bas (Granfalon, Hard Track, PGR) Wojciech Płociński – perkusja (Granfalon, Weed, PGR, God Said No) Michał Wardziński – wokal (Granfalon, PGR) Więcej informacji na stronie www.facebook.com/rockunionband

                                                   

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2015/styczen/rock union.jpgPROMIL BLUESA Zespół Promil Bluesa powstał na początku roku 2013.
W skład zespołu wchodzą muzycy z dużym stażem estradowym i doświadczeniem, wywądzący się
z różnych kręgów muzyki,począwszy od rocka,bluesa,a skończywszy na jazzie.
Muzyka Promila Bluesa to swoista fuzja tych gatunków.
Koncerty zespołu to ogromna porcja energii jak również lirycznej zadumy i melancholi.
Mocne riffy gitarowe,subtelne brzmienie klawiszy,charakterystyczny głos wokalisty,motoryczna sekcja rytmiczna tworzą niezapomnianą atmosferę na koncertach grupy.
Dopełnieniem całości są pojawiające podczas występów zespołu nietuzinkowe chórki w osobach
Małgosi i Uli Blaszyńskich,oraz uznanego polskiego jazzmana Jerzego Rafałowicza na saksofonie.
Zespół doskonale czuje się na małych jak również na dużych scenach.Występy są swoistym spektaklem opowiadającym historie z pogranicza wyżej wymienionych gatunków muzycznych.

Obecnie skład zespołu tworzą:

Adam Blaszyński – perkusja
Rafał Pluta – bass
Artur Mikołajski – klawisze
Robert Tyc – wokal
Piotr Bajus – gitara
Tomasz Kościołek – manager

Na koncertach zespół wspomagają:
Jerzy Rafałowicz – saksofon
Urszula Blaszyńska – chórki
Małgorzata Blaszyńska – chórki

Artur Mikołajski

Zaczął 16 lat temu od grania na klawiszach pionowych :), ale po pewnym czasie palce zaczęły mu uciekać coraz dalej i przesiadł się na poziome coraz większe, większe i jest jak jest. Mimo wykształcenia muzycznego (PSM I-stopnia) twierdzi, że jest samoukiem. Szkoła muzyczna nadała pewien kierunek i podstawy teorii. Po ukończeniu edukacji muzycznej zajął się w wolnym czasie pogrywaniem na przeróżnych “sztukach” (nawet stawił czoła primicji – ale była jazda). Po 4 latach zaprzestał pogrywania dla publiczności i skupił sie nad ukończniem szkoły średniej. Kolejnym etapem była Politechnika Warszawska, a studenci wiadomo, maja duuużo wolnego czasu, więc towarzyszył jako sideman w różnych projektch wspomagając swoimi umiejętnościami ich produkcje. Inspirowany i szpikowany brzmieniem hammonda w różnych nagraniach otaczających miejsca, w których sie znajdował postanowił nauczyć się grać na Hammondzie. W niedługim czasie sprawił sobie z za wielkiej wody cacucho i tak sie zaczęła nowa pasja, która jak twierdzi pozostanie przy nim na zawsze.
Pierwsze próby nauki nie były łatwe i trwają do dziś 🙂 , ale radzi sobie coraz lepiej. Kto wie, co będzie dalej. Póki co daje nam (i może Wam) wiele radości i satysfakcji. Jak twierdzi na pewno będzie się uczył do końca życia.
Obcował z rodzajami muzyki takimi jak : klasyka, bossa nova, standardy jazzowe (bakcyl od Wojtusia), funky, i blues-rock. Ulubione formacje? Wszystkie które grają rhythm and blues, funky-soul, jazz wypełniony hammondem i sekcjami dętymi. Za dużo żeby wymieniać, ale skoro się upieracie oto kilka przykładów : “Tower of Power”, “Johny Hammond Smith”, “Jimmy Foster”, ” Jimmy Mcgriff”, “Shirley Scott”, “Jack McDuff”, “James Taylor “, “Maceo Parker”, “Jeff Lorber”, “Grover Washington Jr”, “Herbie Hancock”, “Joey Defrancesco”, “Larry Carlton”, “Liquid Soul”, ” Lucky Peterson “, “RAD (Rose Ann Dimalanta)”- cudownie gra babeczka wyłapana na “nocnym drinkowaniu w TV Mezzo”, “Ricky Peterson”, “Twórczość Wojciecha Karolaka oraz Pawła Serafińskiego”, “Stevie Wonder”, “Level 42 “Chick Corea Elektric Band”. Powinno starczyć, bo mógłbym wymieniać, wymieniać i …
Obecnie, poza Why Ducky? współpracuje również z Crossroads, Anthony Moon, Fever.
Dyskografia:
Why Ducky -,,the mo”

Robert Tyc – wokal
Na scenie muzycznej obecny od końca lat osiemdziesiątych. Współpracował m.in. z warszawską grupą To Da Bone, co zaowocowało w 1994 r. wydaniem płyty przez firmę Intersonus. Po śmierci lidera i założyciela To Da Bone  Marka Szulca, w studio S4 nagrał materiał z rockową formacją TNT. Kolejne lata to powrót do bluesa – liczne imprezy i koncerty m.in. z Bogdanem Lewandowskim, Winicjuszem Chrustem, Wojtkiem Morawskim, Darkiem Kozakiewiczem oraz wieloma innymi postaciami polskiej sceny muzycznej. Z grupą Tehas otwiera koncerty Erica Burdona w Warszawie, a na Śląsku i w Krakowie  legendy białego bluesa Johna Mayalla. Koniec lat dziewięćdziesiątych to ponowny zwrot w stronę rockowego grania – występy z Hippocampus w kraju i za granicą oraz kilkuletnia wspópraca z grupą Hetman i wydanie kolejnej pyty. Obecnie wiązany z formacjami Crossroads, Slow Ride,Hippocampus,Hetman
Dyskografia:
To Da Bone – ,,To da bone”
Hippocampus – ,,Wasted  Time”
Hetman -,,Wszyscy zaczynamy od zera”
Hetman -,,XX Years”
Hetman – ,,You”
Slow Ride – ,,Blues za Twoim oknem”

Adam ,,Blacha” Blaszyński
Na scenie muzycznej obecny od początku lat 70.
Zaowocowało to współpracą z wieloma wykonawcami z przedziału muzyki,rozrywkowej,bluesowej i jazzowej.  Współpracował m.in z  Big Band Henryk Rzeźniczek,Pattern,Kadryle i Desperaci,Bumerang,Grupa Bluesowa Stodoła,Drzwi,Gramine,Piotr Pastor i Słońce,Grupa Dominika,Tomasz Szukalski oraz obecnie zespół 2 plus1. Z posród wszystkich członków zespołu Adam posiada niewątpliwie największe doświadczenie estradowe.

Piotr Bajus – gitarzysta,kompozytor,producent muzyczny.
Profesjonalne granie zaczął od zespołu Fatum w 1984r.W tym roku
grupa Fatum została laureatem Festiwalu w Jarocinie w 1989r. Pierwsza płyta zespołu to “Mania Szybkości”,1993r płyta “Demon”.
Współpracował jako członek zespołu lub muzyk sesyjny z wieloma
artystami, m.in.: Kasia Kowalska,Kapitan Nemo,Kasia
Sobczyk,Zielono-Czarni,Paweł Kukiz,Teatr od Czapy aktualnie gram w zespole Izy Trojanowskiej,w Krab Band ,Promil Bluesa oraz prowadzi własne studio nagrań,w którym komponuje i produkuje np:Kasia Misiewicz ,Karolina Jarzyńska,Krab Band,Lekko Pijani,Teatr od Czapy z Pawłem Kukizem…

Gatunki muzyczne, w których czuję się najlepiej to rock i blues ,ale swobodnie porusza się także w innych stylistykach jak
country,funky,soul,jazz itp

Rafał Pluta – bas
Na scenie muzycznej od połowy lat ’90
Doskonały akustyk i realizator dzwięku.Gitara basowa  i kontrabas to jego pasja i miłość,której poświęcił bardzo wiele.Na scenie występował z takimi zespołami jak: Sapo,Leniwce,Trapiści,Fabryka,Friday Jazz Quartet.Zainteresowania muzyczne to jazz,blues,funky,rock.

Dyskografia:
Sapo – ,,Pijany weekend” singiel
Leniwce – ,,wyluzuj się”
Trapiści – ,,Dopnij nam skrzydła” singiel
Fabryka – ,,Fabryka”

Jerzy Rafałowicz – z wykształcenia fagocista. Po skończeniu Szkoły Muzycznej był wierny muzyce klasycznej przez 10 lat,pracując w Filharmonii w Olsztynie i w Orkiestrze Polskiego Radia.
Potem uwiodła go muzyka rozrywkowa. Występował przez lata za granicą: w Niemczech,Holandi,Belgii,Francji,Izraelu,Krajach Arabskich.
Od 2000 roku grał w różnych składach na amerykańskich statkach wycieczkowych. Obecnie współpracuje z big-bandem Skyband i Rif. Bardzo sobie ceni współpracę z zespołem Promil Bluesa, ale najbliższy jest mu Metro Jazz Quartet,w którym śpiewa Małgosia Blaszyńska.

Małgorzata Blaszyńska – wokalistka płynnie poruszająca się w stylistyce jazzowej i bluesowej.
Laureatka wyróżnienia międzynarodowego na festiwalu Bluesroads 2012. Z zespołem występowała na Przystanku Woodstock 2012. Gościnnie występuje z Promilem Bluesa, na stałe śpiewa w Metro Jazz Quartet.

 

Bilety w cenie: 20 zł  – przedsprzedaż i 25 zł w dniu koncertu

ZAREZERWUJ BILET[gt][gt]

Kino Centrum Kultury

ul. Spółdzielcza 9

22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2014/kwiecien/MECENASNOWY.jpg

Szczegóły

Początek
2 marca 2015 | 01:00
Koniec:
3 marca 2015 | 00:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl