Konkursy

Wielki Konkurs “Grodzisk Mazowiecki – wczoraj i dziś”.

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego wraz z Radą Miejską zapraszają do wzięcia udziału w Wielkim Konkursie z okazji 500. rocznicy nadania praw miejskich: “Grodzisk Mazowiecki – wczoraj i dziś”. Tematyka Konkursu obejmuje w szczególności takie zagadnienia, jak: historia i topografia miasta, atrakcje Grodziska Mazowieckiego, zabytki, pomniki na terenie gminy, miejsca pamięci, sławni mieszkańcy oraz honorowi obywatele miasta.

Konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Grodziska Mazowieckiego.

Patronat medialny: Radio Bogoria, Grodziskie Pismo Społeczno-Kulturalne Bogoria, Przegląd Regionalny.

Organizatorami Konkursu są: Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki, Biuro Oświaty Gminy Grodzisk Mazowiecki, Gminna Rada Seniorów w Grodzisku Mazowieckim, Młodzieżowa Grupa Konsultacyjna w Grodzisku Mazowieckim, Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Wszystkie informacje odnośnie zasad Konkursu znajdują się na stronie www.biblioteka.grodzisk.pl oraz stronach Organizatorów.

Informacja na stronie biblioteki: https://biblioteka.grodzisk.pl/wielki-konkurs-grodzisk-mazowiecki-wczoraj-i-dzis/

Media społecznościowe: https://www.facebook.com/BibliotekaGrodziskMaz/photos/a.228578860487112/5179073725437576 

Osobami do kontaktu ze strony Organizatorów są:

Lidia Abramczyk, przewodnicząca Rady Seniorów, tel. 509 401 104  liabramczyk@gmail.com – informacja w kategorii: Konkurs wiedzy Senior (60+)

Maria Zdrojewska – pracownik Biblioteki, tel. 22 120 29 00 mail: m.zdrojewska@biblioteka.grodzisk.pl – informacja w pozostałych kategoriach.

 

Uroczyste zakończenie konkursu odbędzie się 12 maja 2022 roku w Mediatece przy ul. 3 Maja 57.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

MUZEUM WSI MAZOWIECKIEJ W SIERPCU ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSIE NA „NAJSMACZNIEJSZĄ POTRAWĘ MAZOWIECKĄ”

podczas imprezy plenerowej „Myśliwskie gotowanie na polanie” – 1.05.2022 r.

Tradycje kulinarne są istotną częścią naszej tożsamości kulturowej i narodowej. Zapomniane, nieużywane od wielu lat przepisy kuchenne mają okazję znów zaistnieć za sprawą konkursu na „Najsmaczniejszą potrawę mazowiecką”. Rywalizacja od wielu lat towarzyszy imprezie kulinarnej, która organizowana jest na terenie skansenu w pierwszą niedzielę maja. Tegoroczna poświęcona będzie bogatej obrzędowości i tradycjom łowieckim. „Myśliwskie gotowanie na polanie” to wydarzenie adresowane do wszystkich, którym bliska jest kultura, obyczaje i muzyka myśliwska, jak również do tych, którzy chcieliby lepiej poznać tę bogatą obyczajowość. Program tegorocznej imprezy obejmuje m.in. degustację dań przygotowanych z dziczyzny, mięsa wciąż mało popularnego i niedocenianego. Wyjątkową atrakcją będzie przyrządzany na oczach widzów przez mistrza kulinarnego Karola Kusa gulasz myśliwski, którego skosztować będzie mógł każdy.

Zaproszenie do udziału w konkursie kierujemy do wszystkich entuzjastów dawnej sztuki kulinarnej. Jej celem jest kultywowanie tradycji kuchennych regionu Mazowsza, popularyzacja tradycyjnych receptur i potraw. Do udziału w konkursie zachęcamy zarówno profesjonalnych twórców produktów tradycyjnych i regionalnych, jak również amatorów i pasjonatów gotowania. To propozycja dla regionalnych kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń i przedstawicieli firm, jak również dla osób indywidualnych. Zadanie konkursowe polega na przyrządzeniu i zaprezentowaniu tradycyjnej potrawy spożywanej niegdyś na Mazowszu. Liczymy szczególnie na receptury przekazywane z pokolenia na pokolenie, choć wszystkie tradycyjne potrawy mazowieckie są mile widziane. Aby wziąć udział w rywalizacji wystarczy zadeklarować swój udział poprzez wypełnienie i przesłanie Karty zgłoszenia  i przygotować potrawę w jednej z kategorii: zupa, potrawa jarska, potrawa mięsna, potrawa z dziczyzny (nowa kategoria), przekąska, deser, napój. Do konkursu można zgłosić kilka potraw, lecz każdą w innej kategorii. Mogą być to wyłącznie potrawy oferowane na stoisku w ramach kiermaszu towarzyszącego imprezie plenerowej „Myśliwskie gotowanie na polanie”. Dzięki temu każdy uczestnik imprezy będzie mógł dokonać zakupu nagrodzonego przez Jury dania. Warunkiem udziału w konkursie jest wcześniejsza rezerwacja i dokonanie opłaty za wynajęcie powierzchni ekspozycyjnej/stoiska wystawienniczego.

Wszystkie potrawy w dniu 1.05.2022 r. oceni Komisja Konkursowa, w skład której wejdą przedstawiciele muzeum oraz chętne osoby wyłonione drogą losowania spośród zwiedzającychKomisja oceni zarówno wygląd, smak, jak również prezentację, czyli sposób podania potrawy. W każdej z siedmiu kategorii Jury przyzna jedną nagrodę główną. Autorzy nagrodzonych potraw otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy, które przyczynią się do promowania działalności kulinarnej.

Zapraszamy do udziału w konkursie !

Regulamin konkursu POTRAWA Mazowiecka 2022

Karta zgłoszenia.POTRAWA.2022

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Zapraszamy do udziału w XV Festiwalu Piosenki Wschodami Gwiazd.

Regulamin i karta zgłoszenia na stronie: www.bck-bytow.pl, w zakładce:

wydarzenia cykliczne –> Wschodami Gwiazd. W jury, niezmiennie od lat zasiądzie znany artysta Andrzej Rybiński.