Konkursy

Poniżej publikujemy informacje o konkursach:

 

 

 

KONKURS CERAMICZNY

V Wojewódzkim Konkursie Ceramiki i Małych Form Rzeźbiarskich pt. “Tajemniczy Ogród”.

Konkurs skierowany jest do uczniów w wieku od 7 do 20 lat, uczęszczających do szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.  Udział w konkursie mogą wziąć zarówno uczestnicy indywidualni, jak też pracownie plastyczne lub ceramiczne w szkołach, placówkach oświatowo-wychowawczych, ośrodkach zajęć pozaszkolnych. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Celem Konkursu jest:

 • propagowanie wśród dzieci i młodzieży ceramiki i małej formy rzeźbiarskiej;
 • wymiana doświadczeń między uczestnikami konkursu, aktywizacja twórcza;
 • kształtowanie świadomości artystycznej poprzez uczestniczenie w wydarzeniu kulturalnym.

 Warunki uczestnictwa w Konkursie:

 • Prace mogą być wykonane z gliny (szkliwionej lub nie), masy solnej i papierowej, papier-mache
  lub wypalonej modeliny. Nie mogą być wykonane z plasteliny oraz innych nietrwałych materiałów. Rozmiar prac: nie większy niż 50 cm x 50 cm. Prace powinny spełniać kryterium powieszenia
  lub postawienia.

Uprzejmie prosimy o odpowiednie zabezpieczenie prac przed uszkodzeniami (w szczególności dotyczy to prac przesyłanych za pośrednictwem poczty) oraz podpis umieszczony bezpośrednio na spodzie pracy.

 • Prace opatrzone w wymienione poniżej załączniki należy dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą do 30 kwietnia 2021 r. na adres: Zespół Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej w Warszawie,
  Brożka 1a, 01-442 Warszawa

(sekretariat jest czynny od poniedziałku do czwartku w godz.: 10.00 – 19.00 oraz w piątek w godz.: 10.00 – 18.00).

 • Lista nagrodzonych osób, zostanie opublikowana na stronie internetowej Zespołu Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej w Warszawie – zwpek.pl oraz https://www.facebook.com/MDKwola/ w dniu 14  maja 2021 r.  o godzinie 18:00.
 • Gala rozdania nagród i wyróżnień Konkursu nastąpi podczas uroczystego otwarcia Wystawy Pokonkursowej, która odbędzie się 27 maja o godz. 14.00 (czwartek) w Sali teatralnej
  Zespołu Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej w WarszawieBrożka 1a ­­– lub on-line.

 

Kluczborski Dom Kultury zaprasza do udziału w I Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Talentów Muzycznych im. Alexa Popka, którego finał odbędzie się 19 marca 2021r.

Konkurs adresowany jest do zespołów grających dowolny rodzaj muzyki,
nie mających w swoim dorobku oficjalnego wydawnictwa oraz wykonujących utwory autorskie.

Celem konkursu jest rozwijanie kreatywności i wrażliwości artystycznej młodzieży, popularyzacja działań muzycznych oraz promowanie młodych, utalentowanych zespołów, które dopiero zaczynają swoją karierę, bądź nie miały jeszcze okazji zaistnieć na scenie muzycznej a dzięki tej imprezie mają szansę zaprezentować się szerokiej publiczności.

Regulamin dostępny:
https://1drv.ms/u/s!Ai4t9Fw3LymbuT4FeOMcm1ik5gMx?e=D6M0S0

 

Formularz zgłoszeniowy:
https://forms.gle/f6Pr3vEWBcGuqukq9

 

Bliższe informacje: https://fb.me/e/d5tSxrsj2

 

KONKURS PIOSENKI

Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zaprasza serdecznie do wzięcia udziału w XVIII Konkursie Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka odbywającym się w ramach „Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka”. Festiwal odbędzie się w Kozienicach, w dniach 27-28 sierpnia 2021 r. i poprzedzony zostanie kwalifikacjami wstępnymi, które odbędą się w dniu 30 maja 2021 r. Zgłoszeń, za pomocą interaktywnego formularza, należy dokonać wyłącznie w terminie od dnia 1 marca 2021 r., od godz. 9.00 do dnia 31 marca 2021 r., do godziny 23:59:59.

Szczegóły na stronie: https://www.dkkozienice.pl/index.php?id=9893

 

KONKURS TANECZNY

6. Art Clip Dance – Konkurs online (bez wychodzenia z domu)

Taniec jest Twoją wielką pasją? Chcesz w przyszłości tańczyć na znanych światowych scenach? Masz teraz sporo czasu i chciałbyś go dobrze wykorzystać? Nie czekaj wyślij zgłoszenie oraz nagranie swojego tańca i weź udział w konkursie V „Art Clip Dance” bez wychodzenia z domu!

Wadowickie Centrum Kultury pragnie zaktywizować Was do działania i rozwijania swoich pasji. Pomimo tego, że nie możemy wychodzić z domu, nie poddawajmy się i działajmy! Mamy dla Was świetne rozwiązanie. Jeśli lubicie tańczyć, podzielcie się z nami swoimi zainteresowaniami i spróbujcie siły w konkursie online na najlepszy clip taneczny. Nasi jurorzy ocenią wszystkie przesłane clipy, liste laureatów ogłosimy na naszej stronie internetowej www.wck.wadowice.pl i profilu facebookowym Wadowickiego Centrum Kultury i zaprosimy na pokaz i rozdanie nagród (jeśli będzie taka możliwość), który planowany jest na 24 kwietnia 2021 r. w sali teatralnej WCK. Najlepsi otrzymają nagrody, które prześlemy pocztą jeśli nie będzie możliwości osobistego odbioru. 

VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu o tematyce tanecznej „Art Clip Dance” jest kierowana zarówno do solistów, jak i duetów w każdym wieku. Zasada jest prosta: nagraj filmik prezentujący Twoje umiejętności taneczne i wyślij go do nas, a także wypełnij formularz zgłoszeniowy https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSem4jHl4CbyNDzGroCbeBc6NPOH_r9Ga3BjsUfGEPcO3x318g/viewform?gxids=7628 . Nie można przesyłać filmów, które brały udział w konkursie w latach ubiegłych i zostały nagrane na innych turniejach i konkursach. Po wysłaniu zgłoszenia otrzymają Państwo na maila link do folderu, do którego należy wgrać clip oraz podkład muzyczny do układu. Uwaga wprowadzona zostaje opłata akredytacyjna wynosząca 10 zł – soliści, 15 zł – duety, którą należy uregulować równolegle z przesłaniem formularza zgłoszenia. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

Zapraszamy na stronę internetową https://wck.wadowice.pl/art-clip-dance/, gdzie znajduje się formularz zgłoszenia dla solówek i duetów oraz regulamin konkursu.