Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Otwarcie wystawy fotografii Georgii Nowak “Ślady/Traces”

14 września 2020 | 17:00 - 18:00

Zapraszamy na wystawę Georgii Nowak „ŚLADY / TRACES”, którą otwieramy 14 września o godzinie 17:00 w Mediateka Grodzisk.

Prezentowane w Śladach prace fotograficzne przedstawiają dwie osoby nierozerwalnie związane poprzez pamięć, krew i ubiór. Przedstawione jest równoległe życie członków rodziny, opowieści przekazywane z pokolenia na pokolenie i różne prawdy, od Polski po Australię. Historia, trauma i czas nie są statyczne, nadal niosą one okruchy, blizny i gesty z przeszłości do przyszłości, stanowiąc tym samym znak, że procesy biologiczne nigdy nie ustają.
Georgia Nowak jest artystką z wykształceniem architektonicznym. Często opisywana jako bystra myślicielka, medium, w którym pracuje, jest drugorzędne. Nowak zagłębia się w słowo pisane, film eseistyczny, fotografię i rzeźbę, a także podejmuje próby zbadania często niematerialnych narracji [tj. pamięć] w wyraźnym kontraście z namacalną formą architektoniczną. Pochodząca z trzeciego pokolenia polskich imigrantów, Australijka Nowak, swoje obecne prace fotograficzne skierowała w stronę poszukiwania ciągłych powiązań pokoleniowych.
Nowak obecnie wykłada w Szkole Sztuki, Projektowania i Architektury na Uniwersytecie Monash w Melbourne w Australii i ma na swoim koncie liczne wystawy i prace kuratorskie w 2019 roku.
W związku z epidemią SARS CoV-2 obowiązuje ścisły limit osób mogących wziąć udział w wydarzeniu. W tym wydarzeniu może wziąć udział 50 osób. Zapisz się na spotkanie, podając w treści maila swoje imię, nazwisko i numer telefonu a w tytule maila nazwę wydarzenia. Maila wyślij na adres: mediateka@centrumkultury.eu
Zdjęcie z grafiki: Archiwum Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi.

👉 Zachęcamy do śledzenia naszego fanpage’a

https://www.facebook.com/festiwalkulturyzydowskiej/

oraz strony internetowej https://festiwalkulturyzydowskiej.pl/

Organizatorami Festiwalu są Stowarzyszenie Nowa Kultura i Edukacja oraz Wydawnictwo Taurus. Edukacja i Kultura.

Festiwal finansowany jest przez:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (dofinansowano ze środków Narodowe Centrum Kultury w ramach programu “Kultura w sieci”), Fundację PZU oraz Narodowy Instytut Dziedzictwa w ramach programu „Wspólnie dla dziedzictwa”.
Partnerzy: Grodzisk Mazowiecki, Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki, HaKoach, Ambasada Izraela w Polsce, Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki, The PARK Enjoy Your Life, Poczekalnia PKP – Przestrzeń Kulturze Przyjazna, Kino Wolność, Mediateka Grodzisk, Galeria Wymiany / Exchange Gallery.
Restauracja The PARK Enjoy Your Life – oficjalny partner gastronomiczny  Festiwal Kultury Żydowskiej w Grodzisku Mazowieckim – otwiera się na bliskowschodnią i izraelską kuchnię na czas trwania festiwalu, od 12 do 18 września 2020 r.

Szczegóły

Date:
14 września 2020
Czas:
17:00 - 18:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Mediateka
ul. 3 Maja 57
Grodzisk Mazowiecki, 05-825 Polska
Telefon:
22 120 29 01