Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

„Zróbmy menorę!” – Warsztaty dla dzieci z Miriam Synger

13 września 2020 | 13:00 - 14:00

alt=""
Zapraszamy na warsztaty dla dzieci “Zróbmy menorę!”, które poprowadzi Miriam Synger, 13 września, w niedzielę, o godz. 13.oo przed Mediateką, przy ul. 3 Maja 57 w Grodzisku Mazowieckim.
Podczas zajęć dzieci dowiedzą się, czy Gwiazda Dawida to obraźliwy znak dla Żydów i co symbolizuje. Poznają tajemnice szabatowych świec oraz jaka jest różnica między menorą, a chanukiją. W trakcie części plastycznej będą mieli możliwość własnoręcznego wykonania jednego lub kilku elementów kultury i religii żydowskiej.
Miriam Synger – z wykształcenia socjolożka choć nigdy nie pracowała w zawodzie. Wierzy, że świat można podreperować dzięki dobrej edukacji i mądrym ludziom. Jest Żydówką i polską patriotką. Mieszkała w Izraelu i w Łodzi, teraz wróciła do rodzinnego Krakowa. Ma kilka marzeń i planuje je spełnić.
W związku z epidemią SARS CoV-2 obowiązuje ścisły limit osób mogących wziąć udział w wydarzeniu. W tym wydarzeniu może wziąć udział 50 osób. Zapisz się na spotkanie, podając w treści maila swoje imię, nazwisko i numer telefonu a w tytule maila nazwę wydarzenia. Maila wyślij na adres: mediateka@centrumkultury.eu
👉 Zachęcamy do śledzenia naszego fanpage’a

https://www.facebook.com/festiwalkulturyzydowskiej/

oraz strony internetowej https://festiwalkulturyzydowskiej.pl/

Organizatorami Festiwalu są Stowarzyszenie Nowa Kultura i Edukacja oraz Wydawnictwo Taurus. Edukacja i Kultura.

Festiwal finansowany jest przez:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (dofinansowano ze środków Narodowe Centrum Kultury w ramach programu “Kultura w sieci”), Fundację PZU oraz Narodowy Instytut Dziedzictwa w ramach programu „Wspólnie dla dziedzictwa”.
Partnerzy: Grodzisk Mazowiecki, Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki, HaKoach, Ambasada Izraela w Polsce, Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki, The PARK Enjoy Your Life, Poczekalnia PKP – Przestrzeń Kulturze Przyjazna, Kino Wolność, Mediateka Grodzisk, Galeria Wymiany / Exchange Gallery.
Restauracja The PARK Enjoy Your Life – oficjalny partner gastronomiczny  Festiwal Kultury Żydowskiej w Grodzisku Mazowieckim – otwiera się na bliskowschodnią i izraelską kuchnię na czas trwania festiwalu, od 12 do 18 września 2020 r.

Szczegóły

Date:
13 września 2020
Czas:
13:00 - 14:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Mediateka
ul. 3 Maja 57
Grodzisk Mazowiecki, 05-825 Polska
Telefon:
22 120 29 01