Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

KRZYSZTOF KOMEDA – SONGBOOK – Koncert w Mediatece

9 marca 2022 | 19:00 - 20:30

Zapraszamy do MEDIATEKI w środę 9 marca o godz. 19.00 na koncert pamięci Marka Cabanowskiego miłośnika jazzu i Grodziska.

KRZYSZTOF KOMEDA – SONGBOOK

W 2019 minęła 50-ta rocznica śmierci jednego z najznamienitszych polskich twórców jazzowych – pianisty i kompozytora. Był kompozytorem głównie muzyki instrumentalnej, ale pisał także muzykę do filmów, przedstawień teatralnych oraz piosenki. Jego zespoły i kompozycje wywarły ogromny wpływ na polski jazz nowoczesny, ale także, poprzez muzykę filmową i piosenki, na polską kulturę w szerokim kontekście. Napisał 11 piosenek, do których teksty pisali: Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Marek Dagnan oraz Jerzy Skolimowski. W późniejszym okresie, do 7 utworów, pierwotnie instrumentalnych, teksty napisał Wojciech Młynarski

Pragnąc uczcić Krzysztofa Komedę twórcy projektu skupili się na tej właśnie części twórczości. Projekt jest opracowany w formie wokalno-instrumentalnej i zawiera utwory znane jak i niemalże całkowicie nieznane, które nigdy nie zostały opublikowane w formie nut, ani nawet w formie samych wierszy. Dotyczy to przede wszystkim tekstów Wojciecha Młynarskiego oraz Jerzego Skolimowskiego. Postacią wiodącą i pomysłodawcą projektu jest znakomity polski wokalista jazzowy Janusz Szrom, także twórca pierwszego opracowania nutowego wszystkich utworów wokalnych Komedy. Towarzyszą mu znakomici muzycy od wielu lat wspólnie występujący i współtworzący wiele projektów muzycznych.

Wystąpią:

Janusz Szrom– śpiew

Paweł Perliński– fortepian

Andrzej Łukasik – kontrabas

Krzysztof Szmańda– perkusja

KUP BILET

Bilety w cenie: 20 zł

Kino Centrum Kultury

ul. Spółdzielcza 9

22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

w dniu koncertu bilety do kupienia w Mediatece

Szczegóły

Date:
9 marca 2022
Czas:
19:00 - 20:30
Wydarzenie kategoria: