Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Koncertowa Mediateka – “Wspomnienie miłości”

28 kwietnia | 16:00 - 17:00

Zapraszamy na wyjątkową Koncertową Mediatekę, 28 kwietnia 2024 o godz.16.00 koncert p.t. “Wspomnienie Miłości” będzie podróżą w czasie podczas, której przypomnimy najpiękniejsze miłosne pieśni i piosenki.

Wystąpią:

Łukasz Karauda – bas baryton

Aleksandra Dyrna – sopran

In. klawiszowe – Jacek Pietrzak

Gitara : Przemysław Kowalski

Perkusja : Radosław Mysłek

Koncert jest podróżą w czasie, gdy cofając się do XVIII wieku usłyszymy pieśni wspaniałego kompozytora i dyrygenta Mieczysława Karłowicza “Pamiętam ciche jasne złote dnie”, “Zawód”, oraz Stanisława Moniuszko “Znasz-li ten kraj”, “Prząśniczka”.

Przenosząc się do XIX wieku koncert uświetnią znane pieśni polskiego artysty przed i międzywojennego Mieczysława Fogga “To ostatnia niedziela”.

Zatrzymujemy się na chwilę w latach 70 XX wieku, gdzie usłyszymy utwór pt. “Jej portret” wybitnego piosenkarza Bogusława Meca oraz wspaniałej polskiej artystki Anny Jantar  “Przetańczyć z Tobą chcę”, “Żeby szczęśliwym być”.

Dalsza część koncertu przenosi nas do lat 80, gdzie zabrzmią znane utwory polskiego poety, reżysera i satyryka Wojciecha Młynarskiego “Bądź moim natchnieniem”, wybitnego piosenkarza Krzysztofa Krawczyka w utworze “Pamiętam Ciebie z tamtych lat”, “Zatańczysz ze mną jeszcze raz” oraz uwielbianego przez publiczność Zbigniewa Wodeckiego “Z Tobą chcę oglądać świat”, “Lubię wracać tam gdzie byłem”, “Zabiorę Cię dziś na bal”.

Muzyczna podróż kończy się w latach 90, usłyszymy tu bowiem przepiękny duet Edyty Górniak i Mietka Szcześniaka pt. “Dumka na dwa serca”.

Łukasz Karauda

I solista Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze ”

Od 2018 roku artysta współpracuję z Teatrem Wielkim Opery Narodowej w Warszawie jako solista w produkcjach: Maria De Buenos Aires, Billy Budd, Madame Butterfly.

Wybitny młody śpiewak operowy, absolwent prestiżowej uczelni  Royal Welsh College of Music and Drama w Wielkiej Brytanii ukończoną z wyróżnieniem.

Zdobywca I-szej nagrody w prestiżowym konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w 2019r.

Zdobywca stypendium Królowej Elżbiety II

Jest zwycięzcą międzynarodowego konkursu wokalnego Złote Głosy 2018, który co roku ma miejsce na Zamku Królewskim w Warszawie.

Artysta w swoim dorobku operowym ma wiele odegranych ról m.in

Tytułowa rola Don Giovanniego dla English Touring Opera, Escamillo w Carmen na festiwalu

Llangollen International Musical Eisteddfod, gdzie wystąpił w duecie ze słynną angielską wokalistką

Katherine Jenkins.

Artysta wydał swoją debiutancką płytę „The Gifts” dostępną na platformie Spotify.

 

wstęp wolny,

ilość miejsc ograniczona

Mediateka, Grodzisk Mazowieckiul.3 Maja 57

 

„Wspomnienie Miłości” Polskie Ballady i Pieśni dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

Szczegóły

Date:
28 kwietnia
Czas:
16:00 - 17:00
Wydarzenie kategoria: