Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Wyprzedzając tropy – Wystawa fotografii przyrodniczej Mateusza Wolfganga Matysiaka

25 lutego @ 16:00 - 5 kwietnia @ 17:00

Dworek Adama Chełmońskiego serdecznie zaprasza na wystawę fotografii przyrodniczej Mateusza Wolfganga Matysiaka.
 
Mateusz Wolfgang Matysiak
ur. 19. sierpnia 2003 r. w Warszawie.
 
Fotografik, ratownik wodny, sternik motorowodny, certyfikowany nurek, pasjonat sztuki przetrwania, miłośnik dzikiej natury.
Technik fotografii i multimediów.
Od najmłodszych lat towarzyszył rodzicom w wypadach fotograficzno-przyrodniczych w najcenniejsze i najdziksze zakątki Polski i nie tylko. Regularne wyprawy fotograficzne w Bieszczady, w których spędzał długie dni i noce w ukryciu i maskowaniu pozwoliły mu zgłębić tajniki najtrudniejszej fotografii przyrodniczej i spoglądać prosto w dzikie oczy wielkim, tajemniczym drapieżnikom, takim jak wilki i niedźwiedzie. Po aparat sięgał również przy okazji obserwacji rzadkich ptaków pojawiających się w różnych miejscach w Polsce, jak np. pasterz różowy, wydrzyk wielki, ale także tych pospolitych w otoczeniu domu.
Jego najpiękniejsze zdjęcia przyrodnicze, reporterskie a nawet filmowe znalazły już uznanie jurorów kilku konkursów fotograficznych, w tym m. in. fotografia szarżującego niedźwiedzia w ogólnopolskim konkursie fotografii przyrodniczej im. Włodzimierza Puchalskiego (2022), zdjęcie rzadkiego pasterza różowego w ogólnopolskim konkursie Fundacji Akcja Specjalna „Ptaki zimujące w kraju” (2018), reportaż sportowy w konkursie „Za kulisami ŻTC Bike Race” (2019), promocyjny spot filmowy w konkursie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na spot filmowy „Czad i ogień. Obudź czujność” (2017), fotografie przydrożnych kapliczek w powiatowym konkursie fotograficznym „Miejsca kultu religijnego w powiecie żyrardowskim” (2017).
 
 
Wstęp wolny
 
 

Szczegóły

Początek
25 lutego @ 16:00
Koniec:
5 kwietnia @ 17:00

Miejsce

Dworek Adama Chełmońskiego
M. Chełmońskiego 8
Adamowizna, Mazowieckie 05-825 Polska
strona www:
https://www.centrumkultury.eu/dworek-chelmonskiego/

Organizator

Dworek Adama Chełmońskiego w Adamowiźnie
Telefon:
22 734 78 76
Email:
dworeknagorce@centrumkultury.eu
strona www:
https://www.centrumkultury.eu/dworek-chelmonskiego/

Dworek Adama Chełmońskiego

ul. M. Chełmońskiego 8
05-825 Adamowizna

tel. 504 092 005
dworeknagorce@centrumkultury.eu