Biały chór

Zajęcia prowadzi Anna Zagórska tel. 535-790-971

Środy i Czwartki godz.19.00 sala konferencyjna na IIp

„Zapraszam serdecznie wszystkich zainteresowanych bez względu na wiek. Tych, którzy marzą o odkryciu w sobie białego głosu i którzy pragną go usłyszeć! Specyfiką białego głosu jest to, że daje on człowiekowi odczuć swój indywidualizm, a także potrafi przywołać ducha natury i nasze odwieczne tradycje! Nie bój się go odkryć w sobie.”

Jeśli chcesz doświadczyć na własnej skórze ile przyjemności może dawać „białe śpiewanie”, czekam na Ciebie!

Biały śpiew to nie tylko sposób śpiewania, ale także sposób na zadbanie o zdrowe ciała i umysł. Omówienie wszystkich właściwości białego głosu i jego wpływu na zdrowie fizyczne i psychiczne. Oddech naturalny. Teoretyczne omówienie i praktyka oddechu pierwotnego i zdrowego. Ćwiczenia oddechowe oparte na badaniach naukowo-praktycznych ośrodków folklorystycznych Europy Wschodniej.

Rezonatory i otwarty głos. Higiena białego głosu. Zasady naturalnego śpiewu z uwzględnieniem pracy twarzą, ciałem i wyobraźnią. Ćwiczenia, które pomogą szybciej rozbudować własne wokalne możliwości. Praktyka śpiewu i poznanie pieśni folkloru polskiego. Podstawą do pracy są jednogłosowe i wielogłosowe pieśni słowiańskie wywodzące się z tradycyjnych społeczności wiejskich.

Anna Zagórska jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Humanistycznego Państwowego Uniwersytetu w Równym. Pochodzi z Ukrainy, od 12 lat kształci się w sztuce białego głosu. Skończyła pięcioletnie studia – praktyki w Etnograficznym Kulturalnym Centrum „WESNIANKA” (należy do rady CIOFF), gdzie śpiewała, a także była solistką w dwóch folklorystycznych ludowych zespołach, gdzie miała indywidualne lekcje tradycyjnego białego śpiewu. Od 6 roku życia śpiewała w różnych ludowych zespołach amatorskich i profesjonalnych. Do dziś bierze aktywny udział w etnograficznych ludowych koncertach, festiwalach i konkursach, aby dalej podnosić poziom doświadczenia, wiedzy i praktyki śpiewu białego.

W latach 2016-2019 pracowała w Państwowym Zespole Ludowym Pieśni i Tańca „Mazowsze” jako śpiewak z obowiązkiem tańca, gdzie poznała różnorodność polskiego folkloru. Obecnie jest nauczycielem białego śpiewu w Ludowym Zespole Pieśni i Tańca „Ożarowiacy” oraz instruktorem śpiewu białego w zespole wokalnym ZAZULA.

support: estinet.pl