Joga

Zapraszamy na zajęcia, które prowadzi Julia Zubenko

Joga odbywa się w soboty w godz. 16.00-17.30 w sali lustrzanej na Ip w Centrum Kultury

jednorazowe wejście- 40 zł, karnet na 4 wejścia- 120 zł.

Informacje i zapisy u instruktora tel. 730 788 111

Joga Iyengara jest jogą klasyczną, która dotarła do nas ze starożytności. Klasyczna joga daje nam silne doznania i doświadczenie, które możemy wykorzystać nie tylko na zajęciach, lecz także w życiu codziennym, uczy samoobserwacji i uważności.

Metoda pracy z ciałem, według metody jogi Iyengara, poświęca dużo uwagi głębokiej i subtelnej pracy w pozycjach (asanach). W praktyce przeważa statyczne wykonywanie pozycji. Długotrwałe utrzymywanie pozycji wzmacnia jej działanie nie tylko na mięśnie, stawy i ścięgna, lecz także na narządy wewnętrzne, gruczoły, wszystkie układy organizmu, a nawet komórki, stan emocjonalny i umysłowy. W ten sposób asany działają nie tylko powierzchownie, z poziomu fizycznego, lecz także i wewnętrznie, na całą naszą fizjologię oraz pobudzają wydzielanie korzystnych hormonów, jest to jedna z fundamentalnych zasad metody. W trakcie pracy z ciałem, wypracowujemy szereg cech niezbędnych do wzrostu zdrowia i siły witalnej.

Ciągła praktyka czyni ciało nie tylko mocniejszym i bardziej giętkim, lecz także bardziej symetrycznym i wyrównanym. Symetria i wyrównywanie ciała w pozycjach są kluczowymi pojęciami w jodze Iyengara. Rzecz w tym, że ciało wyrównuje się nie tylko na fizycznym poziomie. Stopniowo, zmiany zaczynają nas przekształcać, na bardziej głębokich poziomach: wyrównuje się i równoważy system kanałów i centrów energetycznych, co bezpośrednio wpływa na stan psycho-emocionalny, świadomość i umysł. “Asana – to znaczy pozycja, która jest sztuką usytuowania ciała, jako całości: fizycznie, mentalnie i duchowo w danym miejscu i czasie, kiedy asana wykonywana jest poprawnie, różnice między ciałem a umysłem, umysłem a duszą powinny znikać. …jeśli poprzez prawidłowe praktyki asan zachowane zostaje zdrowie komórek, fizjologiczna otoczka staje się zdrowa, a umysł zbliża się do duszy.”(B. K. S. Iyengar, “Drzewo jogi”)

Praktyka w najdrobniejszych szczegółach i indywidualne podejście dają możliwość zajmowania się jogą wszystkim chętnym i optymalizować praktykę. Regularna i prawidłowa praca z ciałem pomaga osiągnąć najróżniejsze cele zaczynając od polepszenia stanu zdrowia i osiągania celów życiowych, kończąc na harmonijnym rozwoju osobowości w całości.

“Rozwój indywidualny – to nasz obowiązek i joga wspomaga rozwój każdej osobowości. Gdy Twoje ciało, umysł i dusza są wypełnione zdrowiem i harmonią Ty przynosisz zdrowie i harmonię każdemu, kto znajduje się obok Ciebie i całemu światu.” B.K.S.  Iyengar

Mam na imię Julia

Z wykształcenia jestem magistrem pedagogiki.

Moje pierwsze spotkanie z jogą odbyło się w 2004 roku i od tamtej pory joga stała się moją pasją. Ukończyłam kurs dla instruktorów, organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Jogi Iyengara, ze stopniem nauczycielskim Lewel 2. Systematycznie uczestniczę w regularnych zajęciach, jak również w warsztatach i konwencjach prowadzonych przez najwybitniejszych nauczycieli jogi krajowych i zagranicznych.  Dzięki temu nieustannie rozwijam siebie i swoje umiejętności w nauczaniu innych.

Joga dla mnie jest nie tylko praktyką ciała, a również prawdziwym systemem dla sukcesywnego doskonalenia siebie. Wprowadzam i propaguję zdrowy styl życia.

Podczas zajęć grupowych, zawsze znajduję czas i poświęcam dużo uwagi każdemu adeptowi indywidulanie. Metodę dopasowuję do wieku i możliwości każdego z uczestników.

Klasyczna joga Iyengara nie tylko przywraca naturalną pracę zegara biologicznego, a również, wzmacnia i ozdrawia ciało, zwiększa odporność na stresy. Pojawia się spokojny umysł bez zbędnej gonitwy myśli, ujawnia się radość życia, następuje redukcja lęków, wzrasta poczucie własnej wartości.

„Joga jest lustrem, w którym oglądamy własne wnętrze.” B.K.S. Iyengar

„Kiedy wasze ciało, umysł i dusza będą zdrowe i harmonijne, przyniesiecie zdrowie i harmonię otaczającym was ludziom, podarujecie zdrowie i harmonię światu – nie będzie to skutkiem wycofania się ze świata lecz przemiany w żywą cząstkę ciała ludzkości.” B.K.S. Iyengar

 

 

support: estinet.pl