Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Zgaga … czyli tragiczne skutki poplątania jedzenia z miłością.

23 października 2015 | 02:00 - 24 października 2015 | 01:59

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2015/wrzesien/zgaga___1.jpg

Serdecznie zapraszamy 23.10.2015 o godz. 19.30 do sali widowiskowej na: ZGAGĘ … czyli tragiczne skutki poplątania jedzenia z miłością.

W siódmym miesiącu ciąży Rachel Samstat odkrywa, że jej mąż Mark kocha inną kobietę. Fakt, że rywalka “jest wysoka jak wieża, ma szyję jak żyrafa i nos jak trąbę słonia”, jakoś jej nie pociesza. Czasami jednak pociesza ją gotowanie, gdyż Rachel zajmuje się pisaniem książek kucharskich. Pomiędzy próbami ratowania swego małżeństwa, bohaterka podaje niektóre ze swych ulubionych przepisów kulinarnych.

“Jak to jest…
Zakochujemy się w kimś i kochamy w nim wszystko to, co nas różni. Potem pobieramy się i te różnice zaczynają doprowadzać nas do szału. W końcu pozostają tylko napady irytacji, po których następują przeprosiny, po których znowu następuje irytacja i znowu przeprosiny. A w końcu pozostaje tylko układ społeczny – jesteście parą małżeńską, bywacie razem, przyjmujecie razem, a w końcu rozchodzicie się i przysięgacie sobie, że nigdy więcej.”
Nora Ephron

Wszystkim moim widzom, a zwłaszcza tym zdradzanym i tym, którzy zdradzani dopiero będą, polecam trzy maksymy z mojej własnej filozofii:

* Najważniejszą w życiu sztuką jest sztuka interpretowania negatywnych zjawisk na swoją własną korzyść…

* Po tysiąckroć lepiej jest żyć samej z godnością, niż z niekochającym mężem (tudzież żoną) bez godności…https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2015/wrzesien/zgag.jpg

* Pamiętaj! Ponad chmurami świeci słońce!

Dorota Stalińska


Bilety w cenie 50 zł

30  zł – emeryci i renciści

Kino Centrum Kultury

ul. Spółdzielcza 9

22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

 

Szczegóły

Początek
23 października 2015 | 02:00
Koniec:
24 października 2015 | 01:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl