Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

„Zemsta” – spektakl Teatru Klasyki Polskiej

26 września 2021 | 19:00 - 20:00

Nowa adaptacja „Zemsty” Aleksandra Fredry

26 września O g. 19.00 w Sali Widowiskowej Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim  odbędzie się spektakl „Zemsta” Aleksandra Fredry w reżyserii Michała Chorosińskiego. Sztuka powstała w ramach projektu „Zemsta – spektakl Teatru Klasyki Polskiej” realizowanego przez Stowarzyszenie Muza Dei.

Nowe wystawienie najsłynniejszej polskiej komedii w wykonaniu kolejnego pokolenia polskich aktorów posłuży ożywieniu rodzimej tradycji literackiej i teatralnej. Twórcy przedstawienia uważają bowiem, że jej znajomość jest niezbędna dla podtrzymania narodowej tożsamości. Współcześnie widzowie rzadko mają okazję obcować z klasycznymi utworami w inscenizacjach zgodnych z ich ideą , literą i duchem . Premiera miała miejsce w październiku 2020 roku. 

Aleksander Fredro w Zemście doskonale ukazuje temperament i charakter Polaków. W obecnych realiach brzmi to wszystko niezwykle współcześnie – mówi Michał Chorosiński, reżyser spektaklu. Indywidualizacja stylu, języka każdej z postaci, pozwala na zaprezentowanie kunsztu aktorskiego i daje satysfakcję z pracy wszystkim twórcom. – dodaje

Na deskach teatru zaprezentują się wybitni polscy aktorzy teatralni, w tym Dariusz KOWALSKI, Joanna KWIATKOWSKA-ZDUŃ, Łukasz LEWANDOWSKI, Henryk GOŁĘBIEWSKI, Leszek ZDUŃ, Monika PAWLICKA, Jarosław GAJEWSKI i Cezary ŁUKASZEWICZ.

 Za kostiumy oraz scenografię odpowiada Barbara Wesołowska-Kowalska, a za Muzykę – Marcin Pospieszalski.

Za organizację oraz promocję spektaklu, a także realizację projektu „Zemsta – Teatr Klasyki Polskiej” odpowiada Stowarzyszenie Muza Dei – nowoczesna organizacja pozarządowa działająca na rzecz promocji polskiej kultury oraz budowania silnych więzi rodzinnych. W ramach prowadzonych działań stowarzyszenie zrealizowało m.in. filmy promocyjne oraz szereg materiałów promocyjnych, a także nawiązało współpracę z partnerami medialnymi. Kampania promocyjna jest skierowana do całych rodzin i zakłada dotarcie z przekazem sztuki teatralnej na najwyższym poziomie zarówno do młodzieży, jak i dorosłych oraz seniorów.

Projekt „Zemsta – Teatr Klasyki Polskiej” został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasach kina od g.12.00 w dniu spektaklu 26.09.2021

 

Szczegóły

Date:
26 września 2021
Czas:
19:00 - 20:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl