Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Zajęcia relaksacyjne dla kobiet, kobiet w ciąży oraz z małymi dziećmi

3 listopada 2022 | 10:00 - 12:00

Zapraszamy w czwartek 3 listopada o godz.10.00 na Ip na  zajęcia relaksacyjne.

 
Zajęcia dla kobiet, kobiet w ciąży oraz z małymi dziećmi (do kilku miesięcy), relaks przy muzyce mis, gongów, dzwonków itp.
Spotkanie rozpoczynamy kręgiem i wypowiedzeniem się o swoim aktualnym nastroju, sprawach, doświadczeniach oraz ugruntowaniem się w naszej przestrzeni: przy muzyce, przy zapachu olejków eterycznych, w ruchu lub w trakcie krótkiej medytacji.
Następnym elementem spotkania jest koncert relaksujący i wyciszający po którym powoli powracamy z osobistych podróży do naszej wspólnej przestrzeni, całość zamykamy także kręgiem.
Spotkania służą spotykaniu się🙂: rozmowie, uspokojeniu i odprężeniu przy muzyce, odstresowaniu, nawiązaniu kontaktów, wymianie doświadczeń, służą celebrowaniu swego bycia sobą i bycia świadkiem życia w jego najpiękniejszych aspektach, służą pogłębianiu doświadczania swej mocy i swego tworzenia, pomagają zwolnić tak, aby jak najlepiej, najbardziej swobodnie odnajdować się w toczącym się życiu, w swoim odczuwaniu, w tym szczególnym momencie.
 
Koncert to spotkanie ze wspaniałymi dźwiękami instrumentów wielotonowych: mis dźwiękowych (mis śpiewających, tybetańskich), gongu oraz innych instrumentów towarzyszących: dzwonków koshi, kół deszczowych, dzwonów rurowych, monokordu i innych. Jest to niezwykle przyjemne, głęboko relaksujące doznanie. Koncerty relaksacyjne na instrumentach wielotonowych to inaczej kąpiele w dźwięku, przy czym ta nazwa jest naprawdę bardzo adekwatna, to nie jest przenośnia artystyczna.
 
Koncert na spotkaniu trwa zwykle około 45 minut. Koncertu słuchamy leżąc na karimacie, przykryci kocem, można oczywiście uczestniczyć na siedząco, chodzi o jak najbardziej spoczynkową pozycję: na koncercie zdarza się usnąć (koncert jest wtedy równie skuteczny).
Dźwięki mis i gongu przywracają naturalną harmonię, wprowadzają w stan głębokiego odprężenia, pomagają zsynchronizować pracę całego organizmu, koją umysł, zanika tzw. gonitwa myśli, następuje rozluźnienie, wzrasta poczucie spokoju i swobody. Drgania tych instrumentów (odpowiednio strojonych) i generowane przez nie fale dźwiękowe usprawniają przepływ krwi i limfy więc także dotlenienie i odżywienie, usuwają napięcia mięśniowe, ułatwiają usuwanie toksyn oraz przyspieszają regenerację tkanek. Koncert jest grany bez nagłośnienia, urządzenia wzmacniające zniekształcają muzykę, głośniki nie generują takiego zakresu fal dźwiękowych jaki wydają misy i gong więc odtwarzanie muzyki z internetu nie przynosi takiego efektu (także ze względu na kompresję plików).
 
Redukcja stresu jest niezbędna jeśli dbamy o swoje zdrowie i sprawność. Przybywa nam informacji na temat funkcjonowania człowieka, nieraz odkrycia przeczą sobie, niepodważany pozostaje negatywny wpływ stresu na nasze zdrowie. Koncerty są nieinwazyjną, bardzo efektywną, ale jednocześnie delikatną metodą, muzyka ta przynosi ulgę i ukojenie, jest coraz szerzej stosowaną w wielu krajach Europy.
Przeciwskazania to rozrusznik serca, leczenie psychiatryczne, przyjmowanie substancji psychoaktywnych.
 
Spotkania trwają około 2 godzin, koszt pojedynczego spotkania 50 zł .
 
Artykuł nt. badań i wpływu dźwięków instrumentów wielotonowych:
Terapia dźwiękiem z wykorzystaniem mis dźwiękowych – metoda na walkę ze stresem | WP abcZdrowie
Prowadząca: Dorota Zdrojewska joginka grająca na instrumentach od 2017 roku, mama dwu wspaniałych dziewczynek, zainteresowana slow life, bliskością, wychowaniem, rozwojem, żywieniem, uzdrawianiem, aromaterapią, ruchem, przyrodą, żeglarstwem, podróżami, pedagogiką waldorfską, REIKI, rękodziełem i wieloma, wieloma innymi dziedzinami, lat 44🙂
 

Szczegóły

Date:
3 listopada 2022
Czas:
10:00 - 12:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl