Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Zajęcia Lego-Science® oraz Robotricks®

12 kwietnia 2014 | 13:00

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia pokazowe Lego-Science®  oraz  Robotricks®,
które odbędą się w Centrum Kultury Grodzisk 12.04.2014 o godz. 11.00

Lego-Science® to kreatywne budowanie wspaniałych konstrukcji, nauka pracy zespołowej, poznawanie własnych możliwości oraz nauka logicznego myślenia. Poprzez kreatywną zabawę z klockami Lego® pomagamy dzieciom rozwinąć ich własny potencjał w zakresie twórczego myślenia, szukania nowych rozwiązań, wyobraźni przestrzennej oraz pracy w grupie.

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2014/marzec/lego_1.jpg

W trakcie zajęć dzieci budują samodzielnie konstrukcje z klocków Lego® w wybranym temacie. Podczas budowy dzieci zastanawiają się nad wybranym zagadnieniem i są stymulowane do poszerzania wiedzę na ten temat.

W trakcie zabawy z klockami dzieci wzmacniają zdolność koncentracji, rozwiązywania problemów i uczą się poszukiwania potrzebnych rozwiązań aby zrealizować swoje cele konstrukcyjne. Wpływa to korzystnie na koncentrację także na innych zajęciach w szkole.Zajęcia trwają 90 min i są prowadzone z dużą ilością klocków aby każde dziecko mogło swobodnie budować i tworzyć własne konstrukcje.
Zajęcia są przewidziane dla dzieci  w wieku 4 – 7 lat.

Robotricks® to przygoda, samodzielne budowanie i programowanie robotów.  Zajęcia są skierowane do wszystkich, którzy chcą poznać świat robotyki i jednocześnie świetnie się bawić.

Wystarczy ciekawość świata i chęć spróbowania czegoś nowego, a dzieci każdego dnia zbudują coś innego: robo-psihttps://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2014/marzec/lego_2.jpgaki, robo-kraby, robo-samochody, robo-wiatraczki, robo-zapaśnicy i wiele innych.

Ze zbudowanymi konstrukcjami dzieci mają organizowane konkursy prowadzone przez naszych doświadczonych animatorów. Dzięki warsztatom dzieci zdobędą nowe umiejętności, ale także będą miały okazję do wspaniałej zabawy w grupie rówieśników.  Pracujemy w 2-osobowych zespołach na nowoczesnym sprzęcie.

Zajęcia trwają 90 min i są skierowane do dzieci w wieku od 6 lat. Przygodę z robotyką od klocków WeDo przechodząc stopniowo do klocków Mindstorms EV3.

Szczegóły

Date:
12 kwietnia 2014
Czas:
13:00
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl