Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Zabawy z Pitagorasem

28 października 2013 | 19:00

„Zabawy z Pitagorasem”
Serdecznie zapraszamy na zajęcia poszerzające i utrwalające wiedze matematyczną Zajęcia pokazowe odbędą się 28 października o godz. 18-tej w Centrum Kultury.

Program “Zabawy z Pitagorasem” to cykl ciekawych zajęć dla dzieci, podczas których poznajemy świat liczb, zbiorów czyli tego, czym jest matematyka.https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2013/pazdziernik/pitagoras.jpg  Na wesoło, program ten  pomaga dzieciom samodzielnie poruszać się w świecie matematycznym. Dzieci są w stanie bardzo dużo osiągnąć gdy są zainteresowane i pobudzone do myślenia. Pomagamy im w tym angażując je w świat wspaniałych zabaw matematycznych i pokazując siłę logicznego rozumowania. “Zabawy z Pitagorasem” to most w kierunku przyszłych, bardziej zaawansowanej wiedzy matematycznej. Pozytywne, twórcze nastawienie do przedmiotu powoduje dużą otwartość na nową wiedzę i zwiększa radość z uczenia się.

Założeniem tych zajęć jest towarzyszenie dzieciom z klas: 4 i 6 podczas pracy w trakcie roku szkolnego z materiałem, który powinni sobie przyswoić.

Zajęcia obejmują ćwiczenia utrwalające zdobytą wiedzę, poruszają aspekt praktycznego zastosowania tej wiedzy oraz przekazują ciekawostki i przydatne, dodatkowe umiejętności liczenia, przeliczania etc…
Dzieci pracują samodzielnie podczas zajęć, wykonują obliczenia, dokonują analizy myślowej zadań oraz uczestniczą w zabawach, rywalizacji zespołowej.

Ważnym aspektem pracy jest pokazanie dzieciom, że matematyka jest żywa, ciekawa i ma praktyczne zastosowania.
W salach, gdzie do dyspozycji jest tablica multimedialna, rzutnik możliwa jest interaktywna praca z programem i tym samym wzbogacenie samego przebiegu prowadzenia tych zajęć.
Zajęcia 1x w tygodniu 66 zł/m-c

Szczegóły

Date:
28 października 2013
Czas:
19:00
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl