Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Z Grodziska Mazowieckiego do Santiago de Compostela na rowerze – spotkanie z Damianem Sadowskim

27 stycznia 2022 | 18:30 - 19:30

W czwartek 27 stycznia zapraszamy na kolejne spotkanie Grodziskiego Klubu Podróżnika, tym razem będziemy gościć grodziszczanina Damiana Sadowskiego, który wybrał się na rowerową wyprawę Drogą św. Jakuba z Grodziska Mazowieckiego do Santiago de Compostela pokonując 3548 km w 26 dni! Podczas spotkania nasz gość opowie nam o tej fascynującej, ale trudnej wyprawie. 

Na początku 2021 roku przeczytałem książkę “Trzeci biegun” Marka Kamińskiego o pieszej wędrówce z rosyjskiego Kaliningradu do Santiago de Compostela w Hiszpanii. To ona stała się inspiracją do przebycia klasycznego Camino i wyruszenia w podróż z progu własnego domu w Grodzisku Mazowieckim. Od razu zdecydowałem, że będzie to wyprawa rowerowa. Co ciekawe nie miałem wielkiego doświadczenia w pokonywaniu tak dużych dystansów na rowerze, do tej pory były to jedynie kilkugodzinne wycieczki, w czasie których pokonywałem maksymalnie 100 km. Przede mną było dużo większe wyzwanie – każdego dnia do zrobienia miałem ponad 100 km. Przygotowania do wyjazdu trwały kilka miesięcy i obejmowały głównie zgromadzenie niezbędnego sprzętu, który zdecydowałem się ograniczyć do minimum. Poza tym nie miałem przygotowanego żadnego dokładniejszego planu – wiedziałem tylko kiedy wyjeżdżam i kiedy muszę wrócić. Na swojej drodze przez Polskę, Niemcy, Francję i Hiszpanię miałem przyjemność spotkać wspaniałych ludzi, dzięki którym ta podróż jest dla mnie niezapomnianym przeżyciem. O tych niezwykłych chwilach będę chciał Państwu opowiedzieć podczas spotkania. Serdecznie zapraszam!

Damian Sadowski – grodziszczanin, podróżnik amator, nieustannie ciekawy świata. W 2018 i 2019 wraz grupą znajomych brał udział w charytatywnym rajdzie Złombol swoim starym Polonezem do Grecji i Irlandii. W życiu osobistym i zawodowym kieruje się się słowami “Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do wykonania.”

 

support: estinet.pl