Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Występ Chóru dziecięcego Les Mirabelles z Nancy

25 października 2013 | 21:30 - 26 października 2013 | 01:59

Serdecznie zapraszamy w piątek 25.10.2013 o godz.19.30 wszystkich miłośników muzyki chóralnej na występ Chóru dziecięcego Les Mirabelles z Nancy (Francja)

Chór dziecięcy Les Mirabelles został założony w 1988 r. przez Annę Burger. Działalnośhttps://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2013/pazdziernik/Mirabelles foto 2013 01.jpgć zespołu od początku istnienia opiera się na nowatorskich założeniach, w myśl których do zespołu przyjmowane są dzieci od czwartego roku życia i kształcone są według autorskiej metody dyrygentki. Polega ona na adaptacji wokalnej arcydzieł muzyki klasycznej, do których p. Burger sama pisze teksty, wiernie oddające istotę muzyki i odzwierciedlające intencje kompozytorów.

       Ta metodę dyrygentka stosuje już od piętnastu lat, dzięki czemu chór wykonał dotychczas liczne dzieła wybitnych kompozytorów. Nowatorska metoda Anny Burger spotyka się z zainteresowaniem i podziwem, czego świadectwem może być pełna uznania korespondencja ze znanym rosyjskim dyrygentem, Władimirem Popowem.

      Chór Les Mirabelles występuje z akompaniamentem fortepianowym w wykonaniu  Corinne Giuliani, lub też koncertuje z orkiestrą. W 2008 r. z najstarszych chórzystów powstała grupa młodzieżowa: Les Prunelles.

Do największych osiągnięć zespołu można zaliczyć tournée po USA w 2009 r., wykonanie partii chóru dziecięcego w operze E.W. Korngolda pt. Umarłe miasto w 2010 r. w operze w Nancy oraz tournée po Hiszpanii w roku 2011. Chór nagrał 8 CD, a dochód z ostatniego, zawierającego adaptacje symfonii Poranek Haydna i Czarodziejskiego fletu Mozarta, został przeznaczony na pomoc dla szkoły podstawowej w gminie Dixinn w pobliżu Conakry w Gwinei.

Chór dziecięcy Les Mirabelles przebywa w Grodzisku Mazowieckim na zaproszenie Grodziskiego Chóru Bogorya.

 

Anne Burger

Urodzona w 1959 r. Anne Burger uczyła sie gry na fortepianie w instytucie dla niewidomych w Nancy. W 1973 r. wstąpiła do chóru dziecięcego pw. św. Joanny d’Arc, prowadzonego przez Jeana Bouilleta, w którym od 1978 r. prowadziła najmłodszą grupę. Anna Burger ukończyła studia w zakresie kinezyterapii, zdecydowała się jednak porzucić karierę zawodową na rzecz wychowania swoich czworga dzieci.

W 1988 r. z myślą o rozwoju muzycznym najstarszego syna postanowiła założyć chór dziecięcy Les Mirabelles, który początkowo działał jako grupa stowarzyszenia chóralnego A cœur Joie, a w 1995 r. uzyskał samodzielność. W 1998 r. Anne Burger stworzyła metodę kształcenia muzycznego dzieci, polegającą na adaptacji dzieł kompozytorów klasycznych do wykonanie chóralnego.

Pierwszym opracowanym w ten sposób utworem były Cztery pory roku Vivaldiego. Potem p. Burger opracowała jeszcze tuzin innych arcydzieł: poemat symfoniczny Wełtawa Smetany, symfonię Z Nowego Świata Dworzaka, symfonię Pastoralna Beethovena, Karnawał zwierząt Saint Saënsa, Jezioro łabędzie Czajkowskiego, W stepach Azji Środkowej Borodina, serenadę Eine kleine Nachtmusik Mozarta, suitę Peer Gynt Griega, symfonię Poranek Haydna, Muzykę na wodzie Haendla, fragmenty opery Czarodziejski flet Mozarta i ostatnio Sen nocy letniej Mendelssohna. 

Corinne Giuliani

      Corinne Giuliani ukończyła z wyróżnieniem studia  w zakresie fortepianu w Konserwatorium w Nancy. W 1993 r. otrzymała tytuł profesora fortepianu, a w 1997 tytuł akompaniatora. Otwarta na wszystkie formy i style muzyczne, uczestniczy w koncertach muzyki współczesnej i klasycznej, często akompaniując innym muzykom.

Wraz z saksofonistą Claude Georgelem tworzy duo „Entre-deux”. Corinne Giuliani pracuje jako pianistka akompaniatorka w Konserwatorium w Nancy i uczy w szkole muzycznej w Haroué. Co roku uczestniczy jako akompaniatorka w letnich kursach muzycznych w Bussang w Wogezach.

 

Wstęp wolny

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasach kina

Kino Centrum Kultury
ul. Spółdzielcza 9

22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2012/Wrzesien/MECENASI.jpg

Szczegóły

Początek
25 października 2013 | 21:30
Koniec:
26 października 2013 | 01:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl