Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Wyspy Owcze – niezwykły archipelag. Spotkanie z Sergiuszem Pinkwartem

3 marca 2022 | 18:30 - 19:30

Zapraszamy na kolejne Spotkanie Grodziskiego Klubu Podróżnika. Tym razem wybierzemy się w podróż na Wyspy Owcze za sprawą Sergiusza Pinkwarta.
Wyspy Farerskie to niezwykłe miejsce gdzie żyje więcej owiec niż ludzi, archipelag na północnym Atlantyku uznany jest przez National Geographic za najpiękniejsze krajobrazowo wyspy na świecie. Wyspy Owcze słyną również z kontrowersyjnych polowań na grindwale, a narodowym przysmakiem są zgniłe ryby i marynowane owcze głowy. Wszystkich ciekawych świata zapraszamy serdecznie. Podczas spotkania będzie można nabyć książki podróżnicze autorstwa naszego gościa.
 
Sergiusz Pinkwart – pochodzi z Zakopanego, mieszka w Liverpoolu. Pisarz, dziennikarz, podróżnik, dwukrotny laureat prestiżowej Nagrody Magellana. Autor ponad 30 książek, tysięcy artykułów i setek podróżniczych audycji radiowych. Od wielu lat jest przewodnikiem po Wyspach Owczych i Islandii – na zimnych wyspach na Północnym Atlantyku spędza połowę roku. Razem z mieszkającą na Wyspach Owczych Polką, Sabiną Poulsen, jest współautorem pierwszego polskiego przewodnika ilustrowanego po Wyspach Owczych – “Wyspy Owcze z Pierwszej ręki”, za który otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter dla najlepszej publikacji turystycznej roku.
 

Organizator

Poczekalnia PKP
support: estinet.pl