Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Wishbone Ash w Grodzisku

3 maja 2013 | 22:00

UWAGA! Zapraszajac Państwa serdecznie na koncert legendarnej grupy brytyjskiej WISHBONE ASH (3 maja, godz.20:00) pragniemy poinformować, że zgodnie z wolą menagementu Artystów, koncert nie dojdzie do skutku w przypadku znikomego zainteresowania – jeśli do 26 kwietnia do godz.15.00-tej bilety nie zostaną sprzedane, koncert będzie musiał być odwołany. Dlatego zachęcamy wszystkich zainteresowanych tym wydarzeniem do rezerwawania biletów już teraz.

Serdecznie zapraszamy w piątek 03.05.2013 o godz.20.00 do sali widowiskowej na niezwykły koncert legendarnego zespołu Wishbone Ash.

 Przez ponad 30 lat angielski Wishbone Ash https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2013/kwiecien/wba.jpgbył uznawany za jeden z najlepszych zespołów jakie kiedykolwiek pojawiły się na scenie. Być może zespół nie miał własnego wielkiego hitu jak inne grupy z lat 70, ale dzięki wielu trasom koncertowym oraz świetnym albumom, grupa zdobyła wielu zagorzałych fanów. Wielu z nich, podobnie jak fani Grateful Dead kilka lat wcześniej, układali swoje plany wakacyjne tak, by móc podróżować za zespołem z miasta do miasta.

    Zespół powstał w 1969 i zapoczątkował harmoniczną grę na gitarze, co wyróżniało go spośród innych grup.    Gitarzyści Powell i Turner zdobyli sławę grając z Beatelsami: McCartney’em i Harrison’em. Ted Turner pojawił się w albumie ‘Imagine’ Lenona.

  W 1972 roku album “Argus” został uznany albumem roku przez czytelników angielskiego Melody Maker i New Musical Express. Album otrzymał tytuł złotej I platynowej płyty w UK.
    Pierwszą trasę koncertową po USA Wishbone grali przed zespołem Who, potem przez lata zespół występwał ze swoim show otwierając koncerty gwiazd jak Aerosmith, Kiss, ZZ Top, Bruce Springsteen.
   Gitarzyści zespołu Andy Powell i Ted Turner zostali wpisani przez Rolling Stone Magazine na listę 20 najlepszych gitarzystów.
  W 2000 roku zorganizowano jubileuszowy koncert w legendarnym londyńskim Shepherds Bush Empire. Koncert był rejestrowany i wydany na DVD i VHS.
 W 2004  do zespołu dołączył Muddy Manninen.
  Rejestrowany koncert na żywo w XM Satellite Radio, który był dopiero 4 koncertem Muddiego  z zespołem został uznany za ogromny sukces.

 

CENA BILETÓW :

rzędy I-IX – 100 zł

pozostałe – 80 zł

Kino Centrum Kultury
ul. Spółdzielcza 9

22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2012/Wrzesien/MECENASI.jpg

Szczegóły

Date:
3 maja 2013
Czas:
22:00
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl