Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Wirtualny Teatr Historii “Wiktoria 1920” – film w technologii VR

10 września 2020 | 14:00 - 20:00

BITWA WARSZAWSKA W GOGLACH VR. 

WIRTUALNY TEATR HISTORII „NIEPODLEGŁA” PRZYBYWA DO GRODZISKA!

Fundacja Koncept Kultura oraz Mediateka już po raz drugi zaprasza grodziszczan do historycznej podróży w czasie. Grodzisk znalazł się w gronie 11 miast w Polsce, które odwiedzi Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” z pokazami filmu „Wiktoria 1920”. Ta wyjątkowa produkcja fabularna zrealizowana jest w technologii VR 360 stopni 3D. Jej premiera zaplanowana jest na 14 sierpnia, a już 9 i 10 września odbędą się projekcje w Mediatece.

Z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej grodziszczanie będą mieli okazję przenieść się w wirtualnym świecie do 1920 roku i wziąć udział w niezwykłej misji dostarczenia meldunku do biura szyfrów na Cytadeli. Dzięki goglom VR widzowie będą obserwować otaczający ich świat oczami jednego z bohaterów filmu. Uciekając przed bolszewikami staną się uczestnikami zapierających dech wydarzeń i poznają rolę wywiadu radiowego dla polskiego zwycięstwa w wojnie polsko-bolszewickiej. Czy uda im się dostarczyć meldunek i wpłynąć na losy jednej z najważniejszych bitew w historii nie tylko Polski, ale i świata?

Zarezerwuj bezpłatny seans!
Rezerwacji można dokonywać na stronie www.konceptkultura.pl

 

Fabuła filmu „Wiktoria 1920”

Jest sierpień 1920 roku. Polskie wojska wciąż cofają się pod naporem armii bolszewickiej. Wszyscy zdają sobie sprawę, że nieuchronnie zbliża się ostateczne starcie, którego wynik wydaje się już przesądzony na korzyść bolszewików… Najważniejsze zadanie to obronić Warszawę i nie pozwolić Rosjanom wkroczyć do miasta. Jednak wielomiesięczny wysiłek odcisnął swoje piętno na obu armiach. Nawet wśród Polaków panują defetystyczne nastroje i kiedy do obozu wojsk polskich dociera tajemniczy meldunek, który należy przekazać do biura szyfrów w warszawskiej Cytadeli, jedynie czterech śmiałków podejmuje się tej misji – wśród nich jest widz oglądający film oczami bohatera.

Wierzą oni gorąco, że sprawa nie jest jeszcze przegrana i – wbrew rozkazom – postanawiają spróbować dostarczyć do Warszawy wiadomość. Od tej pory widz staje się częścią grupy specjalnej składającej się ze studenta Janka Węgielskiego (w tej roli Dariusz Pieróg), ułana Władysława Brończaka (Szymon Mysłakowski) oraz pilota Eskadry Kościuszkowskiej, Meriana C. Coopera (Patryk Szwichtenberg). Widz wraz z kompanami podróżuje samolotem, skacze na spadochronie, ucieka przed bolszewikami, bierze udział w walkach, snując jednocześnie plany na powojenną przyszłość.

Zarezerwuj bezpłatny seans!

Aby dowiedzieć się, czy bohaterowie ryzykują na próżno, czy jednak dostarczą meldunek, który będzie miał wpływ na losy jednej z najważniejszych bitew w historii Polski i świata, koniecznie trzeba odwiedzić Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” i obejrzeć film w reżyserii Tomasza Dobosza.

W fabułę filmu VR wprowadzi widzów krótki multimedialny pokaz opatrzony komentarzem historycznym i wypełniony oryginalnymi zdjęciami sprzed 100 lat.

Seanse odbywać się będą co godzinę w Mediatece (ul. 3 Maja 57) w dniach 9-10 września w godzinach 14:00-20:00 (ostatni seans rozpoczyna się o godzinie 19:00). Seans trwa 45 minut. Rezerwacji można dokonywać na stronie www.konceptkultura.pl

Zasady przebywania w Wirtualnym Teatrze Historii (wirus SARS-CoV-2)

Uwaga! Seanse w technologii VR nie są zalecane dla dzieci poniżej 12 roku życia, osób cierpiących na epilepsję oraz kłopoty z błędnikiem!

Uczestników Wydarzenia w momencie przebywania w Wirtualnym Teatrze Historii „Niepodległa” obowiązuje specjalny Regulamin oraz szereg zabezpieczeń (zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego i odpowiednich służb) związanych z zasadami zachowania w związku z potencjalnym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Każdy Uczestnik jest zobowiązany do zakrywania ust i nosa oraz samodzielnego wyposażenia się w materiały ochrony osobistej (maski, chusty, opaski).

Organizator zapewnia bezpieczeństwo Uczestnikom poprzez zapewnienie środków do dezynfekcji znajdujących się przed wejściem do Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa” oraz dezynfekcję elementów, z którymi Uczestnicy Wydarzenia wchodzą w bezpośredni kontakt (gogle VR, słuchawki, fotele) po każdym seansie. Dodatkowo na gogle VR w miejscu styczności z twarzą Uczestnika wydarzenia mocowane są jednorazowe wkładki higieniczne, wymieniane po każdym seansie.

Każdy Uczestnik Wydarzenia ma obowiązek dezynfekcji dłoni przed wejściem do Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”. Czuwa nad tym zespół animatorów wpuszczających publiczność.

Uczestników wydarzenia obowiązuje zasada zachowania bezpiecznego odstępu i zajmowania pojedynczo miejsc wskazanych przez obsługę, które oddalone są od siebie o 1,5 m. Zasada zachowania bezpiecznego dystansu 1,5 metra obowiązuje także chętnych do korzystania z Wirtualnego Teatru Historii oczekujących w kolejce.

Obowiązek zachowania dystansu nie dotyczy Uczestnika Wydarzenia, który:
a. uczestniczy wraz z dzieckiem do 13. roku życia,
b. ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie i uczestniczy w Wydarzeniu z opiekunem,
c. uczestniczy wraz z osobami, z którymi wspólnie zamieszkuje lub gospodaruje.

Kontakt dla mediów:
Anna Osiadacz, tel. 604 285 129, e-mail: a.osiadacz@konceptkultura.pl

support: estinet.pl