Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

“Wirtualny Chełmoński” – wystawa w Mediatece

8 listopada 2020 | 11:00 - 18:30

W dniach 7-8 listopada w godzinach 11:00-17:30 w Mediatece na 3 wielkoformatowych ekranach prezentowane będzie widowisko “Wirtualny Chełmoński”. Krajobrazy i postaci namalowane przez malarza otoczą widza, zachwycając warsztatem i ferią barw. Emocje spotęguje muzyka i dźwięki polskiej przyrody, którą Chełmoński szczególnie umiłował.

Po raz kolejny Fundacja Koncept Kultura we współpracy z Mediateką postanowiły połączyć lokalne dziedzictwo z globalną sztuką i nowoczesnymi technologiami. Tym razem “ożywiliśmy” obrazy wielkiego mistrza polskiego realizmu w malarstwie, a jednocześnie naszego sąsiada z Kuklówki, Józefa Chełmońskiego.

Wystawa przybliży twórcę „Babiego lata” poprzez cytaty artystów z jego epoki, przyjaciół oraz krytyków sztuki. Opowiadana słowami m.in. Stanisława Witkiewicza (Witkacego), Wojciecha Kossaka, Pii Górskiej, Leona Wyczółkowskiego, Antoniego Sygietyńskiego czy Henryka Piątkowskiego historia wprowadzi widza w świat Józefa Chełmońskiego i jego dzieł. Dzięki niej odkryjemy rozwój talentu, sukcesy i porażki mistrza oraz wielką miłość, jaką obdarzył polską wieś, a szczególnie Kuklówkę, w której nazywany „pustelnikiem z Kuklówki” malarz spędził samotnie ostatnie lata swego życia.

 

Widowisko trwa 23 minuty. Ze względu na pandemię może wziąć w nim udział maksymalnie 10 osób, dlatego prosimy o rezerwację miejsc. Seanse odbywają się co pół godziny.

Więcej o widowisku i Józefie Chełmońskim, a także link do bezpłatnych rezerwacji seansów znajduje się na stronie http://konceptkultura.pl/content/wystawa-wirtualny-che%C5%82mo%C5%84ski

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura-Interwencje 2020.

 

 

Szczegóły

Date:
8 listopada 2020
Czas:
11:00 - 18:30
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl