Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Wieczór Gruziński

24 maja 2014 | 20:00

Serdecznie zapraszamy 24.05.2014 o godz.18.00 do Sali konferencyjnej na IIp. na Wieczór Gruziński!

Gruzin w stroju ludowym omawia podstawowe tematy kultury i historii Kaukazu, w różnorodnych formach: legend, bajek, przypowieści, anegdot. Mówią one o radości życia, honorze, miłości, rodzinie, przyjaźni, oraz o wartościach cenionych na każdej szerokości geograficznej. Przedstawia uniwersalne prawdy ludzi Kaukazu. W ludowych gawędach i obrzędach kryje się istota kultury i tradycji, jednego z najpiękniejszych zakątków świata, a ich urok docenią wszyscy uczestnicy.

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2014/maj/wieczor gruzja.jpg

Gruzja to kraj mitów o Argonautach i Prometeuszu Amirani. Wraz z sąsiadującą Armenią leżała w strategicznym punkcie ważnych dróg handlowych, łączących Europę z Azją.  Sprzyjało to powstawaniu nowych wartości kulturowych. W IV wieku Gruzja przyjęła chrześcijaństwo jako religię państwową. Sztuka gruzińska w pełni zasługuje na to, by była dobrze znana nie tylko na Kaukazie, ale na całym świecie.

Wieczór prowadzony będzie w formie wykładów interaktywnych wraz z prezentacją pięknych zdjęć z regionu. Na ekranie można podziwiać gruzińskie tańce prezentowane przez profesjonalne zespoły ludowe.

Wieczór  przenosi słuchacza w świat tradycji gruzińskich, pozwala obserwować podobieństwa i różnice w sposobie pojmowania świata, skłania do refleksji.

Wstęp wolny!

 

Szczegóły

Date:
24 maja 2014
Czas:
20:00
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl