Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

“Wesoła wdówka” – projekcja operetki z audiodeskrypcją

21 października 2023 | 10:45 - 13:45

Czy marzyliście kiedyś o podróży w czasie do szampańskiej epoki Belle Époque? Jeśli tak, to “Wesoła Wdówka”, znana operetka autorstwa Franza Lehára, jest idealną przepustką do tej magicznej ery. Opowiadając o miłosnych perypetiach wdowy, Hanna Glawari i jej adoratorów, operetka ta błyszczy humorem, subtelnością i przepiękną muzyką.

Historia wplątanych uczuć, fortun i nieporozumień sprawia, że “Wesoła Wdówka” to kwintesencja romantycznej komedii. Kiedy szampan i uczucia mieszają się w niesamowitej otoczce balów i pościgów, zaczynamy rozumieć, że miłość może być pełna zwrotów akcji!

Melodie Franza Lehára to prawdziwy skarb operetki. Wypełnioną ją porywające arie i duety, w tym najpopularniejszy hit “Usta milczą, dusza śpiewa”.

Jeśli chcecie przenieść się w inny świat pełen muzyki, tańca i uczuć, zapraszamy na projekcję operetki „Wesoła wdówka” z audiodeskrypcją, w wykonaniu The San Francisco Opera.

Projekcja operetki odbędzie się w sobotę 21.10.2023 w Mediatece. Start godz. 10.45.
Zapraszamy wszystkie osoby z dysfunkcją wzroku, ich opiekunów, przyjaciół, członków rodzin oraz fanów operetki.
Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.

Czas trwania 141 min.

Operetkę wyświetlimy w dwóch częściach. W przerwie zapraszamy na drobny poczęstunek.

Wprowadzeniem do spektaklu, wygłosi specjalnie dla Państwa Rafał Domagała. Magister sztuki, absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi wraz z ukończonymi studiami podyplomowymi z zakresu zarządzania instytucjami kultury. Miłośnik sztuki operowej. Przez siedemnaście lat zawodowo związany z Teatrem Wielkim w Łodzi, gdzie kierował działem Koordynacji pracy zespołów artystycznych w zakresie realizacji bieżącego repertuaru, jak i produkcji spektakli premierowych. Obecnie kierownik Biura Programowego Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina w Łodzi.

Dodatkowych informacji udziela
Kinga Kunicka tel.kom.: +48 538 814 993, e –mail: k.kunicka@centrumkultury.eu

Projekt „Opera za rogiem” realizowany przez Stowarzyszenie „De Facto”.
Partner wydarzenia Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury, Kultura- Interwencje 2021

Szczegóły

Date:
21 października 2023
Czas:
10:45 - 13:45
Wydarzenie kategoria:
strona www:
https://www.centrumkultury.eu/mediateka/wydarzenie/wesola-wdowka-projekcja-operetki-z-audiodeskrypcja/

Organizator

Mediateka
support: estinet.pl