Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Wernisaż wystawy fotografii Stefana Deptuszewskiego

30 września 2022 | 18:00 - 19:30

Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Stefana Deptuszewskiego, który odbędzie się w Mediatece, w piątek, 30 września o godz. 18.00

Na wystawie „Grodzisk Mazowiecki w obiektywie Stefana Deptuszewskiego” prezentujemy ponad trzydzieści fotografii Grodziska Mazowieckiego autorstwa tego wybitnego artysty fotografika. Najstarsze z prezentowanych zdjęć przenoszą nas do lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Autor przedstawia miejsca, które dobrze znamy – Kościół św. Anny czy Dom Rzemiosła, ale są też takie, których już nie ma – jak Willa pod Bocianem czy drewniany budynek restauracji Dąbkowskiego u wylotu ulicy Niepodległości, dzisiejszej 11 Listopada. Czarno-białe fotogramy pozwalają wzbudzić ducha tamtych lat – zapraszamy do oglądania, poszukiwania własnych wspomnień lub poznania historii miejsca, w którym wybraliśmy żyć.

Stefan Deptuszewski (ur. 2 września 1912 w Jordanowicach, zm. 9 września 1998 w Grodzisku Mazowieckim) – polski artysta fotograf. Członek Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Fotografików. Był prezesem oddziału Polskiego Towarzystwa Fotograficznego w Grodzisku Mazowieckim. Honorowy Fotograf Krajoznawca Polski i Honorowy Obywatel Grodziska Mazowieckiego. Szczególne miejsce w jego twórczości stanowiła właśnie dokumentacja fotograficzna Grodziska Mazowieckiego.

Wstęp wolny.

Plakat informacyjny

Szczegóły

Date:
30 września 2022
Czas:
18:00 - 19:30
Wydarzenie kategoria:
strona www:
https://www.centrumkultury.eu/mediateka/wydarzenie/wernisaz-wystawy-fotografii-stefana-deptuszewskiego/

Organizator

Mediateka
support: estinet.pl