Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Wernisaż Iwony Wojewody-Jedynak

14 grudnia 2013 | 19:00

Serdecznie zapraszamy 14.12.2013 o godz.18.00 do foyer kina na wernisaż IWONY WOJEWODY- JEDYNAK
www.iwonawojewodajedynak.art.pl  
     

Iwona Wojewoda-Jedynak w latach  1997-2002 na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2013/listopad/IWONA - MALARSTWO.jpgUzyskała dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Tkaniny Artystycznej prof. Wojciecha Sadleya, w Pracowni Malarstwa prof. Zbigniewa Gostomskiego oraz w Pracowni Struktur Wizualnych prof. Jacka Dyrzyńskiego.

 WYRÓŻNIENIA I NAGRODY:
Wyróżnienie za prace z malarstwa u prof. Zbigniewa  Gostomskiego (1999,2000,2001), z  tkaniny artystycznej u prof. Wojciecha Sadleya (1999,2000,2001), ze struktur wizualnych u prof. Jacka Dyrzyńskiego(1999,2000) oraz z rysunku u prof. Stanisław Baja (2001)
       W   2001 roku stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 W   2002 roku wyróżniona za najlepszą pracę dyplomową na Wydziale Malarstwa    przez Ewę Tomaszewską członka Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” oraz nagroda przyznana przez firmę „Mostostal” za najlepszą pracę dyplomową.                                      

W  2004 roku otrzymała czwarte wyróżnienie w konkursie „ Obraz roku 2003”zorganizowanym przez „ Art [&] Business” i wyróżnienie honorowe przyznane przez Fundację im. Franciszki Eibisch

„(…) Spotykając się z twórczością Iwony Wojewody-Jedynak, odnosiłem zawsze wrażenie, że źródłem tej twórczości są próby głębokiego poznania przede wszystkim własnego wnętrza. Dokonywało się to zawsze w skupieniu, poprzez kontemplację światła, które – w moim odczuciu – zyskuje w obrazach artystki wymiar metafizyczny. Nie są to zwykłe wnętrza naznaczone zwykłym światłem lub zatopione w cieniu, zastane i utrwalone. Obraz tych pozornie zwykłych wnętrz osiąga – dzięki pogłębionemu widzeniu artystki – wymiar duchowy, dając jeszcze jeden dowód na to, że aby zobaczyć to, co naprawdę niezwykłe, nie potrzeba szukać tego w wyobraźni, ale wystarczy (tylko i aż) prawdziwie głębokie zobaczenie otaczającej, bliskiej i pozornie znajomej – rzeczywistości, a następnie umiejętność wyrażenia tego w sztuce. Jasno, wyraziście, z pokorą i głęboko. Iwonie Wojewodzie – Jedynak udaje się taka właśnie Sztuka.”

 Jacek Barszcz

Szczegóły

Date:
14 grudnia 2013
Czas:
19:00
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl