Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Wernisaż Grażyny Bartnik

29 marca 2012 | 20:00

Zapraszamy 29.03.2012 o godz. 18.00 do foyer kina na wernisaż prac Grażyny Bartnik

 

“Jedynie ci, którzy mają cierpliwość robienia rzeczy prostych w sposób doskonały, uczą się robienia rzeczy trudnych https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2012/Marzec/grazynabartnik.jpgz łatwością.” – myśl tę przysposabiam dla moich, z wiarą i nadzieją w ich prawdziwość – Grażyna Bartnik

Twórczość Grażyny Bartnik zalicza się do nurtu minimal art. Bartnik należy do artystów, którzy wykraczają poza sztukę figuratywną i mimetyczną, a wchodzą na drogę nową, nieznaną. Bartnik stąpa po niej odważnie, lecz bynajmniej nie szarmancko. W zwięzłej, surowej formie artystka wyraża swe przeżycia i przemyślenia. Jej sztuka polega na tworzeniu kontrekstów, słowo jest tu kluczem do odczytania znaczenia jej plastycznych form. Artystka przemawia swoim własnym językiem. Wartość nadana słowu, idei, wcale nie pomniejsza wartości estetycznej jej dzieł. Piękno wyraża się tu w harmonii i prostocie oraz wirtuozerskiej kompozycji.
Sama artystka tak mówi o swoich pracach – “Do swoich rozwiązań plastycznych doszłam sama, aby odkryć ciekawe wnętrze w czymś, co z pozoru szare i pospolite. Znalazłam idealny materiał z ogromnymi możliwościami – zwykłą teksturę. Zobaczyć inaczej, to inaczej zrozumieć.”
Grażyna Bartnik uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych.
Monika Bryl Historyk sztuki

MECENASI CENTRUM KULTURY

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2012/Luty/sponsorzy2012.jpg

ZOBACZ JAK BYŁO

Szczegóły

Date:
29 marca 2012
Czas:
20:00
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl