Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

“Wędrująca Eurydyka” – wiosenny koncert dla Seniorów

12 kwietnia 2022 | 10:00 - 14:30

Serdecznie zapraszamy do sali widowiskowej w środę 12 kwietnia o g. 10.00 lub 13.00 na koncert Dla  Seniorów.

W roku 2011 powstał projekt „Wędrującej Eurydyki”- spektaklu muzycznego opartego na repertuarze Anny German – w intencji przeniesienia postaci Artystki w czasy
współczesne. Przybliżenia Jej wizerunku młodemu pokoleniu widzów, a przypomnieniu tym, którzy mieli okazję Annę German słuchać na żywo.

Dzięki stypendium przyznanemu przez Prezydenta Miasta Sopotu powstał portret Kobiety Niezwykłej i Niezwykłej Artystki.

Portret ten malują śpiewem:
Agnieszka Babicz – aktorka scen muzycznych; laureatka Grand Prix I Ogólnopolskiego Festiwalu im. Anny German w Zielonej Górze.
Jej osobista, niezwykła i sugestywna interpretacja utworów z tego repertuaru tworzy barwny obraz współczesnej Eurydyki- nie tylko artystki ale również kobiety- we wszystkich jej kolorach i półcieniach.

Słowem:
Krzysztof Stasierowski-aktor scen muzycznych i aktor filmowy(m.in. Jean Valjean z musicalu Les Miserables, tytułowy Zorba; serial „ Bodo”, „Bell Epoque”
Narrator jest przewodnikiem podążającym śladami losu Anny German, a więc jest to podróż nie tylko po zakątkach kuli ziemskiej, ale również po meandrach życia gdzie słońce przeplata się z burzami.

Muzyką:
Rama111 – kultowa trójmiejska formacja jazzowa, szeroko znana zarówno w kraju jak i na świecie; wieloletnie i wielokrotne kontrakty w USA i Europie. Nowe, zaskakujące i oryginalne aranżacje materiału muzycznego, których autorem jest Jan Rejnowicz ( band leader, piano) czynią ten spektakl subtelnym i tajemniczym jak i zarówno dynamicznym i drapieżnym, a więc w sposób znakomity oddają współczesny obraz wizerunku Anny German, która gdzieś z odległej planety-planety Anna- opowiada raz jeszcze o „człowieczym losie”.

Jan Rejnowicz-piano

Piotr Nadolski- trąbka, akordeon

Janusz Kadyszewski- gitara basowa

Kamil Mazur- perkusja

Bezpłatne wejściówki do odbioru od dnia 28.03 w kasach kina, jedna osoba po okazaniu Grodziskiej Karty Mieszkańca może odebrać maksymalnie dwie wejściówki

 

Szczegóły

Date:
12 kwietnia 2022
Czas:
10:00 - 14:30
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl