Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Warsztaty filmowe dla dzieci i młodzieży

10 grudnia 2014 | 01:00 - 11 grudnia 2014 | 00:59

Serdecznie zapraszamy na warsztaty filmowe dla dzieci i młodzieży, które odbędą się w środę  10.12.2014 o godz.18.00 w sali konferencyjnej na IIp w Centrum Kultury.

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2014/pazdziernik/film.jpg
Reżyseria
Scenopisarstwo
Aktorstwo

Prowadzenie Paweł Chochlew.
Absolwent łódzkiej filmówki (PWSFTViT w Łodzi), magister.
Reżyser, scenarzysta, aktor.
   Jeśli marzysz o występach w serialu telewizyjnym. Pragniesz zostać aktorem filmowym, celebrytą. Jeśli masz talent do wymyślania ciekawych historii które chciałbyś opowiedzieć na ekranie. Chcesz pokierować grupą ludzi w celu realizacji swych wizji artystycznych – Warsztaty Filmowe są właśnie dla Ciebie.

Głównym celem warsztatów jest rozwijanie wrażliwości wizualnej przy zastosowaniu nowoczesnych środków wyrazu. Ukierunkowanie dzieci i młodzieży na rozwój w dziedzinie całego spektrum wiedzy rzemiosła i sztuki pracy z kamerą, zarówno z jednej jak i z drugiej jej strony. Nauka wykorzystania zdobytej wiedzy na użytek własny (profesjonalne rejestrowanie ważnych rodzinnych uroczystości – forma dokumentalna, prowadzenie pamiętnika – krótkie etiudy itd.), jak i z przeznaczeniem dla szerszej publiczności (filmy dokumentalne, fabularne, edukacyjne, teledyski, reklamy).
Ważną częścią warsztatów, która leży u podstaw świadomej pracy z kamerą jest umiejętność tworzenia spójnych, ciekawych, zajmujących historii spisanych w formie scenariusza, który jest punktem wyjścia do dalszej realizacji. Poznanie tej wiedzy z zakresu scenopisarstwa, umiejętność obrazowego spisywania historii, którą chce się opowiedzieć, pozwala również na wykorzystanie jej w pracy literackiej (pisanie opowiadań).
Aktorstwo. Środki wyrazu w pracy z kamerą znacząco różnią od aktorstwa teatralnego. Inny sposób budowania postaci, specyfika pracy na planie filmowym zarówno przy produkcjach fabularnych, telewizyjnych, teledyskach czy reklamach wymaga obycia z kamerą, umiejętności wykorzystania własnych wrodzonych możliwości, atutów i oddania ich w ręce reżysera, który dopiero na tej podstawie, w oparciu o scenariusz realizuje przedsięwzięcie filmowe.
Zajęcia z aktorstwa w ramach warsztatów filmowych mają na celu uświadomienie swoich możliwości, doskonalenie się zarówno na płaszczyźnie czysto fizycznej (panowanie nad ciałem, świadomość odruchów bezwarunkowych, przy ruchów, praca nad dykcją, podstawy logopedii) jak i psychicznej (pewność siebie, wiara w swoje możliwości, doskonalenie pamięci i umiejętność wykorzystania jej pod presją planu filmowego). W trakcie zajęć uczestnicy zostaną przygotowani do udziału w castingach reklamowych, filmowych i serialowych.
Obycie z kamerą jest niezbędne również dla przyszłych dziennikarzy, prezenterów telewizyjnych, polityków, rzeczników prasowych urzędów i przedsiębiorstw. Dlatego też w ramach warsztatów istnieje możliwość przeprowadzenia kursów doszkalających dla tych grup zawodowych.

W trakcie trwania warsztatów powstanie zbiór filmów krótko metrażowych, fabularnych, dokumentalnych, wywiadów, reportaży, teledysków które wraz z końcem roku szkolnego, zostaną zaprezentowane szerokiej publiczności w profesjonalnym kinie Grodziskiego Centrum Kultury.  

Wiek uczestników warsztatów filmowych od dziesiątego roku życia.

Szczególy i zapisy Paweł Chochlew tel. 721-929-200

Szczegóły

Początek
10 grudnia 2014 | 01:00
Koniec:
11 grudnia 2014 | 00:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl