Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

VI edycja festiwalu Mięty Pole

26 listopada 2022

Zapraszamy na VI edycję festiwalu Mięty Pole, która odbędzie się 26 listopada w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim.

Wystąpią: ZEA (NL), TRUPA TRUPA, BŁOTO, JULEK PLOSKI, ROZWÓD.
Odbędą się także warsztaty dźwiękowe, które poprowadzi Marcin Dymiter.

Mięty Pole to święto muzyki eksperymentującej, przestrzeń spotkań różnych nurtów muzycznych. To wyczarowywanie nieoczywistych mikstur i wywoływanie swoistego ducha, który zabierze nas w podróż po jedynej wyspie w całości porośniętej miętą.
 
PROGRAM:
Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki, Foyer
godz. 15.00 – SPACER DŹWIĘKOWY, prowadzenie: MARCIN DYMITER
 
 
Czy można słuchać śpiewu ptaków, dźwięku fabryk, szumu ulic tak jak muzyki?
Czy słuchanie dźwięków otoczenia może przynieść odbiorcy przeżycie estetyczne podobne do słuchania Bacha, Mozarta albo Wagnera?🪸
Field recording dla jednych jest działaniem na granicy dźwiękowego dokumentu, dla innych filozofią i życiową praktyką. Jeszcze inny nurt to ekologiczna postawa związana z postrzeganiem środowiska jako całości. Inna koncepcja zakłada niemal encyklopedyczne zbieranie odgłosów natury.🌿 Field recording może być także rodzajem “hobby”- wypada wspomnieć o zjawisku audioturystki (z ang. audio toursim), które opisuje nowy sposób poznawania miejsc, alternatywnej turystyki, dokumentowania dźwiękowych wspomnień. Na ogólne pytanie: “czym jest field recording?” spokojnie można odpowiedzieć, że tym wszystkim naraz, co napisałem wcześniej lub, że niczym z osobna.
🦉Marcin Dymiter porusza się w kręgu elektroniki, field recordingu i muzyki improwizowanej. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska, muzykę do filmów, spektakli teatralnych, wystaw i przestrzeni publicznych. Jest autorem projektu Field Notes, map dźwiękowych i edukacyjnego cyklu muzycznego Tracklista. Prowadzi warsztaty dźwiękowe oraz działania przybliżające ideę field recordingu. Gra w projektach: niski szum, ZEMITER, TRYS SAULES, MAPA oraz innych, efemerycznych formacjach.
 
Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki, Sala widowiskowa
godz. 17.00 – Koncert: ROZWÓD
godz. 18.00 – Koncert: BŁOTO
godz. 19.15 – Koncert: ZEA (NL)
godz. 20.30 – Koncert: TRUPA TRUPA
godz. 21.45 – Koncert: JULEK PLOSKI
Miejsce: Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki, ul. Spółdzielcza 9
Patronat medialny: Muzyka Przeciwko Rasizmowi, Pawarota Radio, Strefa Music Art
WSTĘP WOLNY

Szczegóły

Date:
26 listopada 2022
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl