Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Ukryta historia Wielkich Grodziszczan – gra terenowa opencachingowa

24 września 2022

Zapraszamy do udziału w grze terenowej „Ukryta historia Wielkich Grodziszczan” w dniach 24.09 – 09.10, której celem jest poznanie ciekawych postaci związanych z Grodziskiem poprzez odnalezienie 16 skrytek/keszy opencachingowych (opencachingowych) ukrytych na terenie gminy. Skrytki zostały założone wspólnie z wolontariuszami i Partnerami w ramach projektu „Ukryta historia Wielkich Grodziszczan” programu „Działaj Lokalnie”.
 
Ideą gry jest odnalezienie skrytki, wpisanie się do dziennika odwiedzin, oznaczenie znalezionej skrytki na stronie www.opencaching.pl oraz zapoznanie się z opisem danej postaci. Dzięki temu będzie można poznać interesujące osoby i miejsca oraz spędzić ciekawie czas na świeżym powietrzu. Szczególnie polecamy rodzinne wyprawy z dziećmi.
Aby wziąć udział w grze należy wysłać zgłoszenie dostępne pod linkiem https://tiny.pl/wtx6c, a następnie postępować zgodnie z poniższą instrukcją:
1. Wejdź na stronę www.opencaching.pl
2. Załóż konto zgodnie z instrukcją i zaloguj się.
3. Dzięki wyszukiwarce znajdź skrytki właściciela SOFIJKA.
4. Wybierz skrytki zaczynające się od UHWG (Ukryta Historia Wielkich Grodziszczan).
5. Otwórz opis skrytki i poznaj bohatera.
6. Odczytaj zapisane współrzędne skrytki.
7. Ruszaj w teren na poszukiwanie keszy (skrytek)!
8. Po odszukaniu skrytki podpisz się w dzienniku odwiedzin i oznacz znalezienie skrytki na stronie www.opencaching.pl
W większości przypadków są to skrytki mikro zawierające tylko dziennik odwiedzin/logbook, do którego należy wpisać datę i taki sam nick, jakiego używa się podczas logowania na stronę www.opencaching.pl. Jednak niektóre skrytki zawierają drobne upominki na wymianę. Polecamy zabrać ze sobą pęsetę, ponieważ czasami logbook trudno wyjąć i długopis aby można się było wpisać do dziennika odwiedzin. Skrytki mogą być przyczepione na magnes ale mogą być też w formie gałęzi czy kamienia.
 
Najważniejsze zasady opencachingu:
– Skrytek szukamy tak, aby innym nie zdradzić miejsca ich ukrycia, a więc nie zwracamy na siebie uwagi
– Nie niszczymy zieleni – nasze skrytki zostały tak ukryte aby nie deptać kwiatów, rabatek itp.
– Skrytki/kesze odkładamy w to samo miejsce i ukrywamy w ten sam sposób.
– W niektórych skrytkach znajdują się upominki w postaci pamiątkowych drewniaków, naklejek czy zabawek – taką nagrodę można wziąć pod warunkiem zostawienia czegoś w zamian. Polecamy drobne gadżety jak figurki z Kinder Niespodzianek czy naklejki. Ważne aby to nie było zniszczone czy brudne.
 
Dla 20 drużyn, które jako pierwsze odnajdą najwięcej skrytek przewidzieliśmy nagrody. Ważne aby wpisać się zarówno do logbooka, jak i na stronę www.opencaching.pl. Konieczne jest też wysłanie poniższego zgłoszenia, a odbiór nagród będzie możliwy podczas spotkania finałowego, które odbędzie się pod koniec października.
Dodatkowe pytania i informacje:
📧 kontakt@sofijka.pl
☎️ 604 060 980
Gra “Poznaj Wielkich Grodziszczan” realizowana jest w ramach projektu “Ukryta historia Wielkich Grodziszczan”
dofinansowanego ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Europa i My. Dofinansowano przez Gminę Brwinów. Patronat: Burmistrz Gminy Grodzisk Mazowiecki
 
Kilka słów o Fundacji:
Misją Fundacji Sofijka jest popularyzowanie wiedzy o wybitnych Polkach i Polakach oraz wspieranie twórczości, rozwoju i kreatywności dzieci i młodzieży.
Od marca 2019 roku w naszych zajęciach wzięło udział ponad 8 000 uczestników. Naszą misję realizujemy poprzez organizację następujących warsztatów:
– Wielcy Polacy,
– Pokój Zagadek o Wielkich Polakach,
– Dookoła świata z polskimi podróżnikami,
– Średniowiecze w Polsce,
– Polscy naukowcy, którzy podbili świat,
– Początki państwa polskiego – gra teatralna,
– Wakacje z Wielkimi Polkami i Polakami,
– Kreatywne warsztaty tworzenia książki
oraz publikację książek zilustrowanych przez dzieci i młodzież jak np. “I like Moniuszko”
Pozdrawiamy
Monika Jędrzejewska-Wiergiles&Paulina Kuran

Szczegóły

Date:
24 września 2022
:
, ,

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl