Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Tribute to Clapton – Bartek Grzanek Trio

24 listopada 2021 | 19:00 - 20:30

Zapraszamy w środę 24 listopada o g. 19.00 do Mediateki na koncert “Tribute to Clapton”,  koncert w wykonaniu zespołu Bartek Grzanek Trio, który przygotował autorskie wersje największych przebojów wielkiego bluesmana.

Wystąpi wokalista i gitarzysta Bartek Grzanek, któremu towarzyszą znakomici muzycy: Mirosław Wiśniewski i Przemek “Bęben” Kuczyński. Odbiorców czeka niezapomniana porcja muzyki na żywo.

Bartek Grzanek – charyzmatyczny gitarzysta i wokalista o wyjątkowej barwie głosu.

Doskonale łączy partie gitary oparte na feelingu i ekspresji z pełnym emocji śpiewem. Choć w jego stylu i twórczości znajdziemy wpływy różnych gatunków muzycznych takich jak country, rock, czy soul, to w jego żyłach płynie prawdziwy rasowy blues, którym wciąga słuchacza w wyjątkowy świat dźwięków.

Debiutował w 1998 roku jako gitarzysta w zespole country – Colorado Band. Od 2000 roku był liderem zespołu Tosteer (wcześniej Toster Band – laureat najważniejszych festiwali bluesowych w Polsce, w tym m.in.: Olsztyńskie Noce Bluesowe, Blues nad Bobrem, Kraśnik Blues Meeting, Rawa Blues Festival).

Wraz z zespołem był nominowany w dwóch kategoriach do nagrody Fryderyki, za płytę „Testosterone” oraz ma na swoim koncie supporty m.in. dla Placebo, Dave’a Gahan’a i Budgie.

Szerszej publiczności dał się też poznać jako uczestnik I edycji „The Voice of Poland”, finalista V edycji „Mam Talent” oraz jako gitarzysta współpracujący z wieloma artystami w Polsce.

Mirosław Wiśniewski – jazzman, sideman, człowiek do zadań specjalnych, obdarzony niesamowitym stylem i wyczuciem muzycznym – znany z występów z czołówką polskich gwiazd, do których należą między innymi: Edyta Górniak, Zbigniew Wodecki, Laboratorium i wielu innych. Można pokusić się o stwierdzenie, że Mirosław Wiśniewski “wychował” i zainspirował wielu młodych, doskonałych basistów, a jego charakter sprawia, że jest ceniony zarówno przez kolegów z branży, jak i uczniów warsztatów i klinik instrumentalnych.

Przemek “Bęben” Kuczyński – muzyk sesyjny, kompozytor i realizator nagrań.
Perkusista uniwersalny – pomimo zacięcia jazzowego, z powodzeniem realizuje projekty z największymi artystami w naszym kraju.

Ma również na swoimm koncie współpracę z kilkoma gwiazdami światowego formatu takimi jak: Craig David, InGrid, Sophie Ellis Baxtor, September, Velvet, a także jazzowymi: Lars Danielsson i Mike Stern. W 2017r. zaliczony do prestiżowego grona “101 Polskich Perkusistów
Wszech Czasów” magazynu “Perkusista”.

Bilety w cenie 20 zł do kupienia

tu KUP BILET

lub w dniu koncertu w Mediatece

miejsca na sali są nienumerowane

 

Szczegóły

Date:
24 listopada 2021
Czas:
19:00 - 20:30
Wydarzenie kategoria:
strona www:
https://www.centrumkultury.eu/mediateka/wydarzenie/tribute-to-clapton-bartek-grzanek-trio/

Organizator

Mediateka
support: estinet.pl