Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

 • To event minęło.

“The King Of Swing” – koncert

28 listopada 2022 | 19:00 - 20:30

Zapraszamy w poniedziałek 28 listopada o godz. 19.00 na swingowy koncert “The King Of Swing” w wykonaniu

Woytek Mrozek & The 1st New York Orchestra

Gościnnie: Maksymilian Mrozek, Pablo Ilnytsky/Wojciech Myrczek oraz Ladies Trio

‼️ MEGA OKAZJA ‼️
Nie zastanawiajcie się dłużej i kupujcie bilety na niesamowity koncert THE KING OF SWING w wykonaniu Woytka Mrozka & The 1st New York Orchestra, który odbędzie się już 28 listopada w naszej sali widowiskowo – kinowej ✨🎺🎶
Tylko w dniach 17-21 listopada wszystkie bilety na ten wyjątkowy koncert kupicie taniej o 30 zł! *
Bilety dostępne w kasach kina oraz online na https://gok.bilety24.pl/
*w czasie trwania promocji nie przyjmujemy zwrotów biletów

 

BENNY GOODMAN – GLEN MILLER – FRANK SINATRA – THE ANDREWS SISTERS

        Sing, Sing, Sing             In The Mood         New York                Bei mir bist Du shein

Jedyny Koncert w Polsce! 20 osobowa obsada artystów!
Największe przeboje: Glenn Miller Orchestra, Benny Goodman Orchestra, Frank Sinatra, Michael Buble, The Andrews Sisters.
Swing to najpiękniejsza i z wielką klasa muzyka taneczna – są to słowa, które w jednym ze swoich wywiadów powiedział Benny Goodman – Król Swinga. The King Of Swing wykona pełnowymiarowa orkiestra – 20 artystów.
Program ten przygotowałem dla mojej publiczności na całym świecie, szczególnie polskich melomanów.
Zapraszamy!

Ten unikalny i jedyny na świecie projekt oddaje hołd twórcom amerykańskiego swingu. Dzisiaj można go nazwać klasyką muzyki swingowej. Maestro Woytek Mrozek w „The King Of Swing” prezentuje najznamienitsze i wysublimowane kompozycje, które wykonywały przed nim: Benny Goodman Orchestra, Glenn Miller Orchestra, Frank Sinatra, Arite Shaw. Entuzjazm i niegasnąca miłość Maestro Mrozka do muzyki swingowej oddają ekscytujący, nostalgiczny  i niepowtarzalny klimat muzyki początku ubiegłego wieku. W tym oryginalnym programie scena zamieni się więc w kolebkę muzyki z początku lat ’30 i ’50. Podczas, której usłyszymy najbardziej znane utwory z twórczości: Benny Goodmanna, Glenna Millera, Franka Sinatry. The King Of Swing to show, którego nie mogą przegapić zarówno fani jazzu, swingu, jak i nieuleczalni muzyczni romantycy, którzy pragną się przenieść do 1938 roku na najbardziej znany koncert muzyki swingowej w Carnegie Hall w Nowym Yorku, który wykonała Benny Goodmann Orchestra. Koncert ten okrzyknięto największym wydarzeniem Carnegie Hall. Prestiżowe występy Maestro Woytk Mrozka to błyskotliwe i precyzyjne brzmienie orkiestry i niepowtarzalna barwa klarnetu splatającego wszystkie partie w jedną całość. Energia, perfekcjonizm i autentyczność artystów sprawiły, że programy Woytka Mrozka zyskały najcenniejszą nagrodę: podziw i owacje na stojąco.

Woytek Mrozek & His The 1th New York Orchestra  wykonają między innymi: Don’t be that way / Moonlight Serenade / American Patrol / We’ll Meet Again / Chattanooga Choo Choo / Pennsylvania 6-5000 /Dizzy Fingers / Clarinet Marmelade / What a Wanderful World / Strangers on the Shore / In the Mood / Amapola / New York-New York czy flagowy hit Sing, Sing, Sing, który oczarował publiczność całego świata i wiele więcej… .

Maestro Mrozek będący wiodącym następcą w dziedzinie Ikon Muzyki Swingowej zaprasza i pragnie zabrać swoich słuchaczy w pełną ciepła, wirtuozerii i pięknej barwy niepowtarzalną podróż do „Świata Muzyki Swingowej”, która będzie jednocześnie wielką międzynarodową trasą koncertową promującą krążek „ Woytek Mrozek & His 1st New York Orchestra – The King Of Swing”.

Koncerty zaplanowane są na rok 2022 – 2025 i odbędą się w Polsce, Finlandii, Estonii, Szwecji, Norwegii, Niemczech, Holandii, Danii, USA, Chinach i Japonii.

Maestro Woytek Mrozek – „… polski klarnecista instrumentalista, kompozytor, aranżer, dyrygent. Należy do grona najwybitniejszych światowych wirtuozów klarnetu i dynamicznych producentów najciekawszych projektów na światowym rynku muzycznym…”

Sam Yehudi Menuhin napisał o Mrozku „…Gra tego artysty wyróżnia się oprócz znakomitej techniki dużą inteligencją muzyczną oraz ciepłym dźwiękiem, spontanicznością i uczuciowością. Dwa razy występował w renomowanej sali Prinzregententheater oraz w Herkulessaal w Monachium na uroczystych koncertach LMN w obecności Lorda Yehudi Menuhina i Profesora Augusta Everdinga.             (rekomendacja LMN Yehudi Menuhina, Monachium, 10.03.1997)

“… należy do grona poszukiwanych na świecie artystów…”   (artykuł w Süddeutsche Zeitung 1998)

„…Od samego początku mojej edukacji i kariery wiedziałem, że klarnet  i muzyka swingowa, od której w moim życiu wszystko się zaczęło, były moim przeznaczeniem i misją. Dzisiaj misja ta się spełnia. Mam wielką radość zaprezentować wszystkim melomanom dobrej muzyki, miłośnikom muzyki swingowej moją nową płytę CD i zarazem nowy projekt muzyczny “ The King Of Swing”. Pragnę przekazać Państwu wiele radości, ciepła, pozytywnych emocji, uśmiechu, szczerości płynącej prosto z serca …”.

PROGRAM “The King Of Swing”:

 1. Let’s Dance
 2. Don’t Be That Way nr2
 3. In The Mood
 4. New York, New York
 5. Amapola
 6. Lady Be Good
 7. Bye, Bye Blackbird
 8. Somewhere Over The Rainbow
 9. Stomping in the Savoy
 10. What a Wonderful World
 11. Come Fly With Me
 12. Pennsylvania 6-5000
 13. Clarinet Marmelade
 14. American Patrol
 15. Sandman
 16. Begin the Beguine
 17. Fly Me To The Moon
 18. Moonlight Serenade
 19. Orange Colored Sky
 20. We’ll Meet Again
 21. Clarinade
 22. Hora Staccato
 23. Chattanooga Choo Choo
 24. Dizzy Fingers
 25. Strangers On The Shore
 26. Sing Sing Sing

Bilety w cenie 120 i 140 zł

KUP BILET

 

Szczegóły

Date:
28 listopada 2022
Czas:
19:00 - 20:30

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl