Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Teatr sensacji w reżyserii Wojciecha Malajkata – „Pół na pół”

5 marca 2018 | 01:00 - 6 marca 2018 | 00:59

Zapraszamy 05.03.2018r. o godz.19.30 do sali widowiskowj na Teatr sensacji w reżyserii Wojciecha Malajkata –  „Pół na pół”

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2017/Grudzien/Pol_Na_Pol_fot3_Andrzej_Rams.jpgSztuka przedstawia perypetie przyrodnich braci, którym w realizacji życiowych planów i marzeń stoi na przeszkodzie własna matka.

Świetnie napisane, błyskotliwe i zabawne dialogi, wyraziście nakreślone postacie. Piętrowe kłamstwa, zwroty akcji, mnóstwo humoru i Piotr Polk oraz Piotr Szwedes w rolach głównych. Tego nie można przegapić!

„Pół na pół” to przesycona czarnym humorem komedia, opowiadająca o dwóch przyrodnich braciach, którzy postanawiają pozbyć się swojej rodzicielki. Czy można polubić kogoś, kto źle życzy własnej matce? Okazuje się, że i owszem. Robert i Dominik, którzy na początku jawią nam się jako dwa niezbyt sympatyczne typy (jeden chce uciec, bo ma dość opiekowania się na wpół sparaliżowaną staruszką, drugiemu najbardziej zależy na pieniądzach ze spadku), powoli odkrywają coraz mroczniejsze tajemnice, które pokazują, jakim potworem była i jest ich własna matka.
Nestorka rodu nie pojawia się na scenie, jej obecność sygnalizuje tylko natarczywy dzwonek, a mimo to mamy świadomość, że nadal jest wszechobecna i wciąż tyranizuje otoczenie, a na dodatek jest „niezatapialna” jak nie przymierzając pani Wilberforce z „Trzeba zabić starszą panią”…https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2017/Grudzien/Pol_Na_Pol_fot_Andrzej_Rams.jpg

Jak napisał jeden z hiszpańskich krytyków teatralnych: „to dramat przebrany za komedię”. Prawie farsowa forma wypełniona jest problemami naprawdę dużego kalibru. Tekst spektaklu został przetłumaczony na portugalski i angielski, w marcu 2014 roku odbyła się premiera w Nowym Jorku, w listopadzie w Nowym… Sączu. Hiszpańską wersję sztuki obejrzało już ponad 500 000 widzów!

Reżyseria: Wojciech Malajkat
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Obsada: Piotr Polk i Piotr Szwedes

Bilety na wydarzenie w cenie 80 zł do nabycia w kasie Kina Centrum Kultury

(ul. Spółdzielcza 9, kasy/rezerwacje tel. 22 734 79 44, kino@centrumkultury.eu)

oraz w internecie  na portalach: kupbilecik.pl i biletyna.pl.

Zamówienia grupowe oraz zapytania dotyczące innych informacji związanych z wydarzeniem prosimy kierować do organizatora: Agencja Artystyczna Monolit: +48 660 860 777, www.monolitart.com.pl, biuro@monolitart.com.pl

Współpraca z mediami: press@monolitart.com.pl

Szczegóły

Początek
5 marca 2018 | 01:00
Koniec:
6 marca 2018 | 00:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl