Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Tango w plenerze

12 sierpnia 2012 | 18:00

Zapraszamy do Parku Skarbków 12.08.2012 o godz. 16.00 na Koncert  „Świat Tanga”                
      w wykonaniu    Sentido del Tango

Gościnnie:  All About Tango, czyli Monika Sitek i Bartek Strożek   –  pokaz tanga argentyńskiego
https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2012/Czerwiec/tango baner.jpg
          Na program koncertu  składają się utwory Tango Nuevo Astora Piazzolli i Klasyczne Tanga Argentyńskie we własnych aranżacjach oraz kompozycje własne w klimacie tanga argentyńskiego.
W tym m.in.:  A. Piazzolla – La muerte del Angel, A. Piazzolla – Libertango, A. Piazzolla – Oblivion, M. Rodriguez – La cumparsita, C. Gardel – Por una cabeza, L.A. Fernandez – El pollo Ricardo,
P. Kopietz – Milonga del Solitude.

          Muzycy współpracę rozpoczęli podczas studiów na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Zafascynowani Tangiem Argentyńskim, a w szczególności twórczością Astora Piazzolli stworzyli zespół  Sentido del Tango.  Wykonują muzykę w klimacie Tango Nuevo Astora Piazzolli jak również klasyczne tanga argentyńskie we własnych aranżacjach oraz kompozycje własne. Często skład zespołu poszerzają o dodatkowe instrumenty. Koncertują również z towarzyszeniem sekcji smyczkowej, a ponadto sięgają  po taniec i słowo dążąc w ten sposób do osiągania jedności Sztuk..
W grudniu 2011 roku wydana została płyta Zespołu pt. „Retrato”  (http://www.sentido.art.pl/plyta.html)
            Gabriela Machowska-Kopietz – muzyk i pedagog. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu i kameralistyki fortepianowej oraz absolwentką Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Odbyła również roczne studia w Conservatoire Royal de Bruxelles w Belgii, a ponadto pobierała lekcje mistrzowskie m.in. u: E. Tarnawskiej, A. Jasińskiego, E. Moguilevsky’ego, O. Roumchevitch. Stypendystka Ministra Kultury. Współpracowała m.in. z The Jacques Thibaut String Trio oraz The Talich String Quartet. Koncertuje zarówno solo jak i w zespołach kameralnych.              Piotr Kopietz – muzyk, aranżer i kompozytor. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Odbył ponadto roczne studia w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii, a także uczestniczył w wielu mistrzowskich kursach muzycznych. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych oraz kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim – bandoneonie oraz jedynym na francuskiej akordinie. Współtworzy i współpracuje z kilkoma zespołami kameralnymi. Współpracuje też z Filharmonią Narodową oraz Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie.
        Mateusz Szemraj – muzyk – gitarzysta, lutnista. Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie gitary klasycznej. W kręgu jego zainteresowań leżą wszelkiego rodzaju instrumenty strunowe głównie szarpane (gitary: klasyczna, akustyczna, elektryczna, bez progowa oraz instrumenty etniczne: oud, rubab, tar, saz, cymbały).
Współtworzy i współpracuje z wieloma muzykami oraz grupami muzycznymi w tym m.in.: Mosaic, Nisza, Dekameron, Lechistan, Jacek i Kuba Mielcarekowie, Mohhamad Rasouli, Maria Pomianowska, Maciej Cierliński, Warszawska Opera Narodowa i Filharmonia Narodowa. Wykonuje muzykę filmową i teatralną. Jest dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury.
         Monika Sitek i Bartek Strożek  – Tancerze i instruktorzy tańca. Oboje posiadają duże doświadczenie w różnorodnych technikach taneczno-ruchowych oraz kilkuletnią praktykę w prowadzeniu zajęć tanecznych. Biorą udział w festiwalach tanga, (ostatnio Improwizacje Tangowe 2011). Tanga argentyńskiego uczyli się m.in. u: Eugenii Parilla i Mariano „Chicho” Frumboli, Ariadny Naveiry i Fernanda Sancheza, Luny Palacios i Aonikena Quirogi, Roberto Herrery. Od 2008 roku tworzą dynamiczny i profesjonalny duet taneczny. Prowadzą również warsztaty i regularne kursy. W tangu argentyńskim szczególną uwagę przywiązują do jego improwizowanego charakteru i swobody ciała manifestując przy tym, poprzez ruch i muzykę, swoją indywidualną osobowość. Z szacunkiem odnoszą się również do tradycji i społecznej natury Tanga Argentyńskiego.

Szczegóły

Date:
12 sierpnia 2012
Czas:
18:00
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl