Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Sztetl Grodzisk – Tydzień Wielokulturowy – Zbigniew Macias, Bum Bum Orkestar

26 czerwca 2022 | 12:00 - 20:30

Niedziela 26 czerwca jest ostatnim dniem Tygodnia Wielokulturowego,

tego dnia od godz.12.00 na ul. Harcerskiej  będzie:

jarmark 

warsztaty plastyczne i rzemieślnicze

krótki mecz piłkarski upamiętniający Józefa Klotza – polskiego piłkarza żydowskiego pochodzenia występującego na pozycji napastnika.  Józef był strzelcem pierwszej bramki w historii reprezentacji Polski, żołnierz Armii Austro-Węgier oraz Wojska Polskiego.  Rozegrał tylko dwa oficjalne mecze dla reprezentacji Polski a mimo to na zawsze pozostanie w pamięci kibiców oraz historii polskiego piłkarstwa. 28 maja 1922 

roku Polska pokonała Szwecję 2-1, a zawodnik Jutrzenki Kraków został historycznym pierwszym strzelcem gola dla biało-czerwonych. 

godz.16.00 koncert “Gdybym był bogaczem” Autorski program Zbigniewa Maciasa żydowskiej kultury inspirowany losami Tewji Mleczarza, oprawiony w piękne pieśni i piosenki, anegdoty, mądrości życiowe i improwizacje aktorskie.

Zbigniew Macias – to postać wyjątkowa: profesjonalista w każdym calu. Jako wybitny śpiewak operowy zrobił karierę bez fleszy fotoreporterów i kamer telewizyjnych. Jako reżyser największych dotąd hitów musicalowych Teatru Muzycznego w Łodzi zdobył nagrody i uznanie krytyków oraz wielotysięcznej publiczności. Przez ponad 20 lat był solistą Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, a także śpiewał na deskach Opery Śląskiej w Bytomiu, Teatru Wielkiego w Łodzi, Opery Wrocławskiej, Teatru Wielkiego w Poznaniu, Opery Bałtyckiej w Gdańsku i Teatru Muzycznego w Łodzi.

Zdobył laury w konkursach wokalnych, m.in.: Festiwalu Arii i Pieśni im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w `s-Hertogenbosch oraz Konkursie im. Marii Callas w Atenach.

Występował na prestiżowych festiwalach operowych: w Xanten w Niemczech, Bregenz w Austrii, Carcassonne we Francji, Wexford w Irlandii, Pekinie w Chinach oraz Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju za dyrekcji Bogusława Kaczyńskiego.

Przez wiele lat był dyrektorem artystycznym Teatru Muzycznego w Łodzi. Występował tam m.in. w rolach: Tewjego w dwóch realizacjach musicalu Skrzypek na dachu J. Bocka,

Zorby w musicalu Zorba J. Kandera, Jowisza w Orfeuszu w piekle J. Offenbacha oraz Don Kichota w musicalu Człowiek z La Manchy M. Leigha – za tę rolę został uhonorowany nagrodą Złota Maska (1998 r.).

Jego repertuar obejmuje ponad pięćdziesiąt partii operowych, które wykonywał na całym niemal świecie: w krajach europejskich, Stanach Zjednoczonych, Azji i Afryce.

Na zakończenie zaprosimy Państwa na koncert zespołu Bum Bum Orkestar, który wystąpi o godz. 19.00

Bum Bum Orkestar odwołuje się do inspiracji tradycją bałkańską i klezmerską, a także tradycyjną muzyką polską. To wpływy i przenikanie się tych trzech muzycznych światów sprawiają, że zespół potrafi na scenie zaskoczyć energią, zaraz potem wzruszyć rzewną melodią, by na koniec zmusić publiczność do poddania się rytmowi muzyki. Każdy koncert jest niepowtarzalny i zarazem nieobliczalny. Każdy jest na swój sposób wyjątkowy – a to za sprawą pięciu muzyków, którzy kochają to co robią, i ich instrumentów (klarnet, trąbka, akordeon, tuba, bułgarski bęben tapan). Muzyków, którzy podczas koncertu zarażają publiczność pozytywną energią niczym słynne bałkańskie orkiestry weselno-pogrzebowe. 

 

Szczegóły

Date:
26 czerwca 2022
Czas:
12:00 - 20:30
:
, ,

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl