Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Świąteczny koncert

15 sierpnia 2012 | 18:00

Serdecznie zapraszamy w świąteczne popołudnie 15.08.2012 o godz.16.00 do parku Skarbków na koncert p.t. „MUZYCZNE SKRZYŻOWANIE KULTUR”   
                          

w wykonaniu zespołu  Machowska [&] Kopietz DUO
                                                                     w składzie:  Gabriela Machowska-Kopietz – fortepian, narracja
                Piotr Kopietz – akordeon, bandoneon, akordina

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2012/Sierpien/wieza.jpg           Klimatyczny koncert, podczas którego słuchacz  przeniesiony zostanie na przemian do romantycznych kafejek Paryża w mroczne zaułki Ameryki Południowej oraz do renomowanych sal koncertowych świata. Zabrzmią zatem między innymi najsłynniejsze piosenki Edith Piaf,  utwory doskonałego, współczesnego mistrza akordeonu – Richarda Galliano i belgijskiego poety, kompozytora i pieśniarza – Jacques’a  Brela oraz melodyjne francuskie walce musette. Dopełnieniem będą utwory kompozytorów należących do grona najwybitniejszych twórców muzyki klasycznej XIX i XX wieku, jak również mniej rozpoznawalne kompozycje zasługujące na duże zainteresowanie. Całość zagrana zostanie na instrumentach najbardziej reprezentatywnych dla muzyki francuskiej, jednak nie często pojawiających się wspólnie w kontekście muzyki poważnej – akordeon, bandoneon i fortepian. Należy się spodziewać niecodziennych brzmień.    https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2012/Sierpien/edith.jpg

W programie m.in. kompozycje i utwory:  Y. Tiersena,  A. Chaczaturiana,  F. Churchilla,  E. Piaf,   J. Brela,
      R. Galliano, M. Rodrigueza,   A. Piazzolli,

Muzycy w swoim dorobku artystycznym posiadają wiele odbytych koncertów w kraju i za granicą. Koncertują zarówno solo, w zespołach kameralnych jak również z orkiestrami symfonicznymi. Współpracę w zespołach kameralnych, które współtworzą, rozpoczęli w 2007 roku,  wykonując muzykę zróżnicowaną gatunkowo i stylistycznie.
                Gabriela Machowska-Kopietz – pianistka i pedagog. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu i kameralistyki fortepianowej oraz absolwentką Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Odbyła roczne studia w Conservatoire Royal de Bruxelles w Belgii, a ponadto pobierała lekcje mistrzowskie u m.in. E. Tarnawskiej, A. Jasińskiego, E. Moguilevsky’ego, O. Roumchevitch. Stypendystka Ministra Kultury RP. Współpracowała z m.in. The Jacques Thibaut String Trio oraz The Talich String Quartet.
Koncertuje solo oraz w zespołach kameralnych, które współtworzy.

         Piotr Kopietz – muzyk, aranżer i kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Odbył roczne studia w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii, a także uczestniczył w wielu mistrzowskich kursach muzycznych. Ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania kulturą na Uniwersytecie Warszawskim. Należy do grona kilku muzyków w Polsce grających na narodowym instrumencie argentyńskim – bandoneonie oraz jest jedynym koncertującym na francuskiej akordinie. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych, kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury RP. Współtworzy kilka zespołów kameralnych, a ponadto współpracuje z Filharmonią Narodową oraz Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie.

Szczegóły

Date:
15 sierpnia 2012
Czas:
18:00
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl